Net ir pralaimėjęs „Žalgiris“ užsitikrino vietą Eurolygos ketvirtfinalyje

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šį vakarą stojo į dar vieną akistatą Eurolygoje, o mačo metu jie jau buvo ramūs dėl vietos kitame turnyro etape.

Kauniečiai išvykoje 81:88 pralaimėjo prieš Madrido „Real“ klubą, tačiau kitame dienos mače suklupęs „Maccabi“ klubas garantavo kauniečiams vietą Eurolygos ketvirtfinalyje.

Prieš susitikimą paaiškėjo, jog šiame susitikime kauniečiai versis be Axelio Toupane'o. Tuo tarpu prieš mačą taip pat pasirodė informacija, kad Madrido ekipai padės ir Luka Dončičius. Slovėnų talentas pastarąsias dvi savaites gydėsi traumą, tačiau jau sugrįžo į treniruotes ir tikisi išbėgti į mačą šios dienos rungtynėse.

Mačą svečiai pradėjo sėkmingai ir po keturių metimų iš artimų distancijų „Žalgiris“ pirmavo keturiais taškais (8:4). Visgi, aštuoni varžovų taškai be atsako leido jiems įsiveržti į priekį, o pranašumą jie išlaikė iki pat pirmojo kėlinio pabaigos (16:19).

Antrajame ketvirtyje po Beno Udriho ir Antano Kavaliausko taškų kauniečiai vėl pirmavo (20:19), tačiau aštuonis taškus pelnęs veteranas Felipe Reyesas leido savo komandai įgyti rekordinę aštuonių taškų persvarą (24:32). Į duobę įkritusius žalgiriečius puolime atgaivino Artūras Milaknis – iš viso per pirmus du kėlinius pataikęs visus keturis tolimus metimus, snaiperis antrojo kėlinio pabaigoje segė tris svarbius metimus ir į pertrauką kauniečiai atsinešė trijų taškų persvarą (44:41).

Trečiąjį kėlinį pradėjo Edgaro Ulanovo ir Aarono White'o metimai, o „Žalgiris“ įgijo rekordinę septynių taškų persvarą (48:41). Visgi, ilgai persvara džiaugtis Lietuvos čempionai negalėjo: iš pradžių šeimininkai išlygino rezultatą, o du Fabieno Causeuro tritaškiai leido jiems įsiveržti į priekį (54:57). Tokį patį pranašumą Madrido klubas turėjo ir pasibaigus trečiajam ketvirčiui (62:65).

Ketvirtajame kėlinyje K. Pangoso tritaškis išlygino rezultatą (67:67), tačiau tuomet šešis taškus iš eilės pelnę „Real“ krepšininkai vėl nutolo. Nors vėliau porą kartą kauniečiam buvo pavykę sumažinti deficitą iki minimumo, netrukus varžovai dar kartą įmetė šešis taškus iš eilės ir likus žaisti tris minutes Madrido klubas įgijo septynių taškų persvarą (74:81).

Įgiję pranašumą, varžovai progų pagalvoti apie pergalę kauniečiams nesuteikė ir iškovojo pergalę.