„Panathinaikos“ sudaužė „Real“, CSKA išvargo pergalę prieš „Chimki“

Atėnų „Panathinaikos“ ekipa atkrintamąsias pradėjo dideliu griausmu ir namuose 95:67 sutriuškino Madrido „Real“ ekipą.

„Panathinaikos“ savo nusiteikimą pademonstravo per pirmąsias penkias minutes, po kurių rezultatas buvo 20:0.

Tiesa, trečiajame kėlinyje „Real“ buvo sumažinusi atsilikimą iki 14 (32:46), tačiau arčiau priartėti nesugebėjo. PAO pabėgo dar kartą, didino savo persvarą ir užvedinėjo susirinkusius žiūrovus gražiais dėjimais.

Šiose rungtynėse išsiskyrė ir karjeros rekordą pagerino Nickas Calathesas. Įžaidėjas per 26 minutes atliko 16 rezultatyvių perdavimų. Tai taip pat yra ir naujas šio sezono rekordas, kuris iki šiol priklausė 15 rezultatyvių perdavimų atlikusiam Kevinui Pangosui.

16 rezultatyvių perdavimų taip pat yra visų laikų Eurolygos atkrintamųjų rekordas.
Tuo metu Lukas Lekavičius tokį graiko pasirodymą stebėjo nuo suolo ir į aikštę žengė tik kai buvo viskas aišku. Lietuvis per 6 minutes 2 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit.) ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Šiose rungtynės taip pat buvo pristabdytas „Real“ ekipos talentas Luka Dončičius. Slovėnas per 21 minutę pelnė 10 taškų (0/2 dvit., 2/3 trit., 4/4 baud.) ir atkovojo kamuolį.

„Panathinaikos“ gretose rezultatyviausiai žaidė Mike‘as Jamesas pelnęs 24 taškus (8 atk. kam.), N. Calathesas pridėjo 11.

„Real“ ekipoje Trey Thompkinsas pelnė 12 taškų, Anthony Randolphas 11.

Tuo metu rusiškame derbyje sudėtingą pergalę iškovojo Maskvos CSKA, kuri 98:95 palaužė Maskvos srities „Chimki“.

Šias rungtynes kur kas geriau pradėjo „Chimki“ ekipa, kuri vien per pirmąjį kėlinį pelnė 34 taškus, o antrajame kėlinyje turėjo ir 10 taškų persvarą – 39:29. Iš viso vien per pirmą pusę „Chimki“ pelnė 54 taškus.

Vis dėlto CSKA susikaupė ir nors trečiąjį kėlinį pradėjo turint 10 taškų deficitą, po 6 minučių rezultatas buvo lygus – 64:64.

O ketvirtajame kėlinyje CSKA surengė spurtą 10:0 ir jau pirmavo 82:75.

Nors „Chimki“ buvo priartėjusi iki trijų taškų, CSKA neklydo prie baudų metimų linijos ir „Chimki“ net neturėjo šanso išlyginti rezultatą.

CSKA pergalę gerokai apkartino Nando De Colo trauma. CSKA žvaigždė antrajame kėlinyje paliko į aikštę ir į ją nebegrįžo po to, kai kryptelėjo koją.

CSKA į pergalę vedė Sergio Rodriguezas pelnęs 21 tašką, Othello Hunteris 18 (8 atk. kam.), Willas Cluburnas 14 (9 atk. kam.), o Semionas Antonovas ir N. De Colo po 10.

„Chimki“ gretose Aleksejus Švedas pelnė 22 taškus, Jegoras Vialcevas 21, Anthony Gillas 14, Jamesas Andersonas 13, o Thomasas Robinsonas 12.