„Žalgiris“ po pratęsimo krito Sankt Peterburge

zalgiris.lt

Kauno „Žalgirio“ banga buvo prislopinta Sankt Peterburge, kur po dramatiškos kovos po pratęsimo Eurolygos 28-ajame ture 75:76 (27:12, 14:25, 12:10, 13:19, 9:10) buvo pralaimėta vietos „Zenit“ komandai.

Rungtynių starte tritaškiais apsišaudė Artūras Milaknis ir Andrew Albicy, rezultatą 9:5 persvėrė šešis taškus paeiliui įvairiais būdais susirinkęs Jockas Landale‘as. Puikią žaliai-baltų seriją net iki 14:0 pratęsė vienas pats dviženklę persvarą 17:5 užfiksavęs K.C. Riversas. Tiesa, tuomet savo atkarpą sužaidė šeimininkai, artėdami iki 17:10. Po pasitarimo tritaškius suleido K.C. Riversas ir Zachas LeDay, o galingą pirmąją dešimties minučių atkarpą apibendrino nesulaikomą reidą atlikęs Rokas Jokubaitis – 27:12.

Antrajame kėlinyje Lietuvos čempionų atakoms puikiai dirigavo Thomasas Walkupas, pats rinkęs taškus bei penktą savo rezultatyvų perdavimą padovanojęs tritaškiu atstumą iki 36:19 didinusiam J.Landale‘ui. Puikiai žaidęs J.Landale‘as vis atsidurdavo komandos draugų radare: dėjimu pasižymėjo po R.Jokubaičio perdavimo, o jau 16-ąjį savo tašką rinko pastebėtas T.Walkupo bei Edgaro Ulanovo – 41:26. Prieš pat didžiąją pertrauką savojo šanso sulaukė „Zenit“ komanda, kuri kėlinį užbaigė spurtu 0:11 bei artėdama iki 41:37.

„Žalgirio“ taškų badą po net 8 minučių tylos nutraukė komandos kapitono Pauliaus Jankūno metimas iš vidutinio nuotolio, lygiai tą patį darė ir kiek lengviau atsikvėpti leidęs Martinas Gebenas – 45:40. Kėlinio viduryje prabilo Lukas Lekavičius, kietą varžovų gynybą pralaužė į priekį 53:44 kauniečius vedę T.Walkupas ir Z.LeDay. Tiesą, kėlinuką tolimu šūviu pavyko uždaryti šeimininkams, kurie užfiksavo žalgiriečių persvarą rezultatu 53:47.

Lemiamą rungtynių dalį vėl geriau pradėjo Rusijos komanda, kuri susmeigusi du tritaškius pavojingai atsiplėšė – 53:60. Po minutės pertraukėlės Lietuvos čempionams pavyko grįžti į rungtynes, kuomet iš toli pataikė J.Landale‘as, o atstumą iki 58:60 rėžė kamuolį puolime nusiėmęs E.Ulanovas. Paskutiniųjų taškų duetas toliau traukė svečius ir likus 77 sekundėms užvirė tikra drama – 64:66. Tuomet žalgiriečiai nenusėmė dviejų kamuolių po savuoju krepšiu, tačiau apsigynus ir nuo trečiojo išpuolio, visų akys nukrypo į kitą aikštelės pusę. Joje šeimininkai pažeidė taisykles prieš T.Walkupą, kuris likus 16 sekundžių švieslentėje uždegė keturis šešetus – 66:66. Po pasitarimo „Zenit“ vos per keletą sekundžių neatleistinai suklydo ir viską į savo rankas perėmė garsiai išvykoje palaikomi kauniečiai. Rungtynes užbaigti galėjo K.C. Riversas, bet jo tolimas šūvis skriejo pro šalį ir visa kova nusikėlė į pratęsimą.

Pratęsimą pradėjo pirmoje rungtynių pusėje nuostabiai veikęs T.Walkupo ir J.Landale‘o tandemas, tritaškį iš kairiojo krašto smeigė atstumą 71:66 sukūręs K.C. Riversas. Situaciją arčiau krepšio susikūrė Z.LeDay, tačiau šeimininkai aukštyn kojomis apvertė visą situaciją – 73:74. Įspūdingą dėjimą J.Landale‘ui dar kartą suorganizavo T.Walkupas, o apsigynus, pergalę galėjo tvirtinti E.Ulanovas, bet jo metimas tikslo nepasiekė, L.Lekavičius apmaudžiai pažeidė taisykles ir švieslentėje degant vos 3 sekundėms, kauniečiai atsidūrė ant bedugnės krašto – 75:76. Per jas K.C. Riversas išmetė tritaškį, kamuolį dar spėjo nusiimti J.Landale‘as, tačiau taškų „Žalgiris“ nepelnė ir pralaimėjo 75:76.

„Žalgiris“: J.Landale‘as 27 (8/9 dvit., 6 atk. kam.), K.C. Riversas 14 (4/7 trit.), Z.LeDay 11, T.Walkupas 6 (11 rez. perd.), E.Ulanovas 4 (7 atk. kam.), A.Milaknis 3 (2 per. kam.), L.Lekavičius 2, N.Hayesas 2, P.Jankūnas 2 (9 atk. kam.), M.Gebenas 2, R.Jokubaitis 2.

„Zenit“: A.Albicy 19 (5/7 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), C.Iversonas 14 (5/8 dvit.), G.Ayonas 10 (5 atk. kam.).