Eurolyga: A. Gudaitis inicijavo lemiamą spurtą, atnešusį pergalę „AX Armani“ klubui (VIDEO)

Eurolygos reguliariajam sezonui artėjant prie finišo, šį vakarą buvo sužaisti dar keturi mačai.

Pirmieji į kovą stojo du klubai, kurie jau yra užsitikrinę vietą ketvirtfinalyje: „Chimki“ (16/13) namuose 64:73 nusileido antrąją vietą užimančiai „Fenerbahce“ (21/8) ekipai. Nors Rusijos klubas po dviejų kėlinių dar turėjo vieno taško persvarą, po ilgosios pertraukos jie pelnė vos 26 taškus ir turėjo susitaikyti su pralaimėjimu.

Naudingiausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Nicolo Melli, kuris surinko 12 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 27 naudingumo balus. „Chimki“ ir vėl rezultatyviausias buvo Aleksejus Švedas surinkęs 19 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus.

Kiek vėliau įvyko Eurolygos autsaiderių akistata: „Barcelona“ (10/19) išvykoje kovėsi su iš paskutinės vietos jau nepakilsiančia „Anadolu Efes“ (6/23) komanda. Šioje akistatoje lengvą pergalę 107:83 iškovojo svečiai iš Ispanijos.

Fantastiškai katalonų ekipoje rungtyniavo Thomasas Heurtelis, kuris vos per 20 minučių surinko 20 taškų ir 9 rezultatyvius perdavimus. Turkijos klube išsiskyrė buvęs žalgirietis Brockas Motumas, kuris surinko 19 taškų.

Trečioje dienos akistatoje „Bamberg“ (11/18) kovojo su „AX Armani“ (10/19), kuriai priklauso trys lietuviai. Likus žaisti keturias minutes dviem taškais priekyje dar buvo šeimininkai, tačiau tuomet Artūras Gudaitis pelnė penkis taškus, tritaškį pridėjo Dairis Bertanis ir šešių taškų pranašumą įgavę svečiai iš Italijos iškovojo pergalę 83:78.

Mačą A. Gudaitis pabaigė per 25 minutes surinkęs 12 taškų (5/7 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojęs šešis kamuolius, išrašęs du blokus ir kartą suklydęs. Jo sąskaitoje 17 naudingumo balų.

Jo komandos draugas Mindaugas Kuzminskas pasirodė blankiai: vos 14 minučių aikštėje praleidęs lietuvis surinko keturis taškus (2/4 dvitaškių, 0/1 tritaškių), vieną atkovotą kamuolį ir vieną rezultatyvų perdavimą. Jis taip pat kartą suklydo ir dukart prasižengė bei po susitikimo neturėjo nė vieno naudingumo balo.

Trečiasis „AX Armani“ lietuvis Mantas Kalnietis šį sezoną aikštėje jau nebepasirodys.

Paskutiniame ketvirtadienio mače „Baskonia“ (16/13) užsitikrino vietą kitame etape 83:72 įveikdami „Maccabi“ komandą (13/16).

Pergalę baskai iškovojo itin komandišku žaidimu: net septyni šios komandos žaidėjai pelnė devynis arba daugiau taškų, tačiau nė vienas neperžengė 14 pelnytų taškų ribos.