Eurolyga: M. Kalnietis ėmėsi iniciatyvos lemiamu momentu, tačiau savo komandos išgelbėti jam nepavyko (REZULTATAI)

Šį vakarą Eurolygos gerbėjai turėjo paskutinę galimybę šiais metais stebėti komandų dvikovas šiame turnyre.

Rungtynių maratoną prasidėjo „Chimki“ (8/7) akistata su „Barcelona“ (5/10). Nors po trijų kėlinių rezultatas buvo lygis, paskutinį ketvirtį net 14 taškų persvara laimėję katalonai iškovojo pergalę 79:65. Rusijos klube šiame mače taškus pelnė vos penki žaidėjai, o tuo tarpu „Barcelona“ klube indėlį į pergalę įdėjo dvigubai daugiau krepšininkų.

Kiek vėliau „Anadolu Efes“ (4/11) po fantastiško spurto 31:7 panaikino dviženklį „Bamberg“ (6/9) pranašumą ir iškovojo pergalę 69:58. Turkijos klubą į pergalę vedė 21 tašką ir 29 naudingumo balus surinkęs Derrickas Brownas.

Trečiose vakaro rungtynėse „Baskonia“ (7/8) namuose tris kėlinius pridarė nemažai problemų CSKA (12/3) komandai, tačiau galiausiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą 81:90. Vos aštuonis taškus per ketvirtą kėlinį varžovams leidusios įmesti Rusijos komandos gretose nesustabdomai rungtyniavo Sergio Rodriguezas, kuris pelnė 25 taškus, atkovojo 6 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Ispanas mačą baigė surinkęs 35 naudingumo balus.

Paskutinėse dienos rungtynėse dviejų lietuvių atstovaujama „AX Armani“ (4/11) namuose iki paskutinių sekundžių kovėsi dėl pergalės su „Crvena zvezda“ (6/9) klubu. Susitikimo pabaigoje savo ekipoje pastebimai rungtyniavo Mantas Kalnietis. Iš pradžių jis likus aštuonioms sekundėms atliko rezultatyvų perdavimą tris taškus pelniusiam Vladimirui Micovui, kuris sumažino pranašumą iki minimumo, o vėliau dar kartą sumažino pranašumą iki vieno taško, kai sumetė abu baudos metimus. Įžaidėjas iš Lietuvos metė ir lemiamą komandos metimą paskutinę sekundę, galėjusį išplėšti pratęsimą, tačiau jis tikslo nepasiekė ir „AX Armani“ patyrė nesėkmę 88:91.

17 minučių aikštėje praleidęs M. Kalnietis iš viso pelnė 5 taškus (0/2 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 2/2 baudų), atkovojo vieną ir perėmė du kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus ir dukart suklydo. Jo sąskaitoje – 7 naudingumo balai.

Jo komandos draugas Artūras Gudaitis per 22 minutes surinko 8 taškus (3/4 dvitaškių, 2/4 baudų), atkovojo 8 kamuolius ir blokavo vieną varžovų metimą. Jis mačą baigė su 14 naudingumo balų.