Eurolyga: „Žalgiriui“ palanki CSKA pergalė, iš lietuvių rezultatyviausias – M. Kuzminskas (REZULTATAI, VIDEO)

Po savaitės pertraukos į krepšinio aikšteles sugrįžo Eurolygoje dalyvaujantys klubai, kurie pratęsė reguliarųjų šio turnyro sezoną.

Pirmose dienos rungtynėse Eurolygos lyderė Maskvos CSKA (18/5) namuose tik ketvirtajame kėlinyje 93:86 įveikė devintoje vietoje žengiančią „Baskonia“ (10/13). Toks rezultatas naudingas dėl vietos ketvirtfinalyje kovojančiam Kauno „Žalgiriui“ , kadangi būtent ši Ispanijos ekipa yra arčiausiai pirmojo aštuntuko ir pretenduoja į vieną iš vietų atkrintamosiose varžybose.

Nugalėtojų gretose 19 taškų pelnė Willas Clyburnas, o 17 pridėjo Sergio Rodriguezas. Tuo tarpu „Baskonia“ gretose 26 taškus surinko Jaysonas Grangeris, kuris iš septynių tritaškių pataikė šešis.

Kitose rungtynėse Eurolygos čempionė „Fenerbahce“ (15/8) ekipą be didesnių problemų 89:70 susitvarkė su trijų lietuvių atstovaujama „AX Armani“ (7/16) komanda. Turkijos klubui Jasonas Thompsonas surinko 15 taškų, o italams Vladimiras Micovas pelnė 19 taškų.

Iš lietuvių labiausiai išsiskyrė Mindaugas Kuzminskas – jo sąskaitoje buvo 11 taškų (2/6 dvitaškių, 2/4 tritaškių, 1/2 baudų), trys atkovoti kamuoliai, vienas rezultatyvus perdavimas ir viena klaida. Per 21 minutę Lietuvos rinktinės puolėjas surinko 6 naudingumo balus.

Artūras Gudaitis svečių gretose rungtyniavo 15 minučių, per kurias jis pelnė du taškus (0/1 dvitaškių, 2/2 baudų), atkovojo keturis kamuolius, po kartą kamuolį perėmė bei blokavo ir sykį suklydo. Centro sąskaitoje taip pat 6 naudingumo balai.

Trečiajo „AX Armani“ lietuvio – Manto Kalniečio paslaugų Simone Pianigianiui neprireikė – jis taip ir nepakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Graikijoje įvykusiame mače „Olympiakos“ (16/7) savo aikštėje 80:70 nugalėjo „Valencia“ (8/15) ir išsilaikė antroje turnyrinės lentelės pozicijoje. Graikus į priekį vedė fantastišką mačą sužaidęs Vassilis Spanoulis: veterano sąskaitoje 25 taškai ir 9 rezultatyvūs perdavimai. Svečių neišgelbėjo ir 19 taškų surinkęs Fernando San Emeterio.

Paskutinėse dienos rungtynėse „Unicaja“ (10/13) savo aikštėje 83:69 iškovojo labai svarbią pergalę prieš aštuntoje vietoje esančią „Maccabi“ (12/11) komandą ir priartėjo prie pirmojo aštuntuko.