Eurobasket 2017 ketvirtfinalis: Italija - Serbija (apžvalga)

2017-09-13 17:05 basketnews.lt

21:30 val. bus sužaistos paskutinės Europos čempionato ketvirtfinalio rungtynės. Krepšinio gerbėjai išvys Italijos ir Serbijos rinktinių akistatą.

Italijos rinktinė B grupėje su trimis pergalėmis liko trečia. Visgi, tai nesutrukdė jiems sėkmingai įveikti aštuntfinalio etapo. Rungtynėse su suomiais italai varžovus įveikė 70:57.

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiose pirmenybėse pagrindinis italų ginklas – tritaškiai metimai. Per pirmuosius šešis mačus italai tritaškių išmetė net daugiau nei dvitaškių, o rungtynėse, kai italams krenta tolimi metimai, juos sustabdyti labai sunku. Atakuojant varžovų krepšį daugiausiai iniaciatyvos šioje rinktinėje imasi Marco Belinelli ir Luigi Datome, kurie yra Italijos rinktinės puolimo lyderiai. Jei pirmasis (vidutiniškai po 17,8 taško per rungtynes) didžiąją savo taškų dalį susirenka metimais iš toli, tai L. Datome (vidutiniškai po 15 taškų per rungtynes) per šį čempionatą įrodė, kad vienodai pavojingas gali būti tiek prie tritaškio linijos, tiek arčiau varžovų krepšio.

Serbijos rinktinė šiose pirmenybėse patyrė vos vieną nesėkmę. Grupių etape serbams kartą teko nusileisti rusams, tačiau net ir tas pralaimėjimas nesutrukdė Serbijos rinktinei laimėti D grupės kovų. Atkrintamosiose varžybose serbai turėjo pavargti rungtynėse su vengrais, tačiau galiausiai džiaugėsi dar viena pergale 86:78.

Ryškiausiai iš Serbijos rinktinės šiame čempionate spindi Bogdano Bogdanovičiaus žvaigždė. Serbas ne tik sėkmingai renka taškus (vidutiniškai po 19,3 taško per rungtynes), tačiau ir puikiai skirsto perdavimus komandos draugams (vidutiniškai po 5,3 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes). Šioje rinktinėje negalima pamiršti ir Bobano Marjanovičiaus, kuris per mačą žaisdamas mažiau nei 16 minučių, per jas vidutiniškai pelno net 13 taškų ir atkovoja po 4,5 kamuolio.

Kuri rinktinė iškovos pergalę: snaiperių vedami italai, ar subalansuotą žaidimą demonstruojantys serbai – sužinosime šį vakarą 21:30 val.

...