E. Želionio ir R. Seibučio duetas atnešė „Neptūnui“ pergalę prieš „Lietkabelį“

LKL.lt

Įtemptą trilerį namuose laimėjęs Klaipėdos „Neptūnas“ (16-4) reabilitavosi po pralaimėjimo Kauno „Žalgiriui“ bei grįžo į pergalių kelią „Betsafe–LKL“ čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 83:78 (26:19, 16:19, 19:21, 22:19) palaužė Panevėžio „Lietkabelio“ (13-8) pasipriešinimą.

Trečiąją vietą turnyrinėje lentelėje užimantiems klaipėdiečiams pergalę prieš ketvirtąją vietą užimančius varžovus dovanojo itin sėkmingai žaidę Edgaras Želionis ir Renaldas Seibutis. Pirmasis per 24 minutes pelnė 25 taškus (4/7 dvitaškiai, 5/6 tritaškiai, 2/2 baudos) atkovojo 2 ir perėmė 4 kamuolius, o antrasis per 27 minutes surinko 21 tašką (7/9 dvitaškiai, 1/7 tritaškiai, 4/5 baudos), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius.

Likus žaisti pusę minutės „Lietkabelis“ atsilikinėjo tik 75:79 ir turėjo kamuolį savo rankose, bet apmaudžiai tuomet suklydo Žanis Peineris. Nors Lukas Aukštikalnis likus žaisti 11 sekundžių dar pataikė iš toli (78:81), „Neptūno“ pergalę įtvirtino Vytauto Šulskio dvitaškis.

Šeimininkai galingai pradėjo susitikimą ir be atsako pelnė pirmuosius 10 taškų, tačiau šalto dušo pažadinti panevėžiečiai suskubo atsitiesti ir prisivijo 16:17. Nors antrojo kėlinio pabaigoje uostamiesčio ekipa atstatė dviženklę persvarą 39:29, netrukus „Neptūnas“ krito į duobę ir leido varžovams perlaužti rungtynių eigą.

Prabilus komandoms snaiperiams, svečiai iš Panevėžio sugebėjo laimėti atkarpą 20:5 bei po didžiosios pertraukos išsiveržti į priekį 49:44. Kurį laiką ekipos žaidė taškas į tašką, o lemiamo ketvirčio pradžioje vėl geriau sekėsi „Neptūnui“, kuris kėliniui įpusėjus atitrūko 73:66.

„Lietkabelis“ vėl neketino pasiduoti ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę priartėjo 75:77, bet tuomet svarbų dvitaškį pataikė Renaldas Seibutis (79:75), o paskutiniosiomis sekundėmis svečiams išsigelbėti nebepavyko.

Klaipėdos ekipai pirmą kartą šį sezoną „Betsafe–LKL“ pirmenybėse padėjo iki šiol dėl traumos nežaidęs Mindaugas Kačinas.