„Dzūkija“ įveikė „Pieno žvaigždes“ ir sustiprino savo pozicijas

LKL.lt informacija

Uraganinį puolimą ketvirtajame kėlinyje pademonstravusi Alytaus „Dzūkija“ (10/24) itin svarbiose rungtynėse sugebėjo įtikinamai įveikti Pasvalio „Pieno žvaigždes“ (13/20).

Valdemaro Chomičiaus debiutas vyriausiojo stratego rolėje padėjo „Dzūkijai“ ne tik atitolti nuo paskutinės vietos, tačiau ir išlaikyti viltis pakovoti dėl aštuntosios vietos reguliariajame sezone.

Parrisho Petty vedami alytiškiai 103:85 (26:25; 19:21; 21:16; 37:23) įveikė „Pieno žvaigždes“ ir neleido pasvaliečiams užsitikrinti šeštosios vietos turnyrinėje lentelėje.

„Dzūkijai“ tai buvo pirmosios rungtynės be vyriausiojo trenerio Alaro Varrako ir komandą palikusio rezultatyviausio žaidėjo Nikolaos Stylianou. Vis dėlto buvusį komandos lyderį puikiai pavadavo P. Petty.

Amerikietis pelnė 22 taškus ir surinko 29 naudingumo balus. Tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios gynėjo rungtynės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

„Dzūkijos“ krepšininkai likus kiek mažiau negu 8 minutėms iki rungtynių susikrovė dviženklę persvarą – 75:65.

Nors pasvaliečiai bandė vytis ir buvo sumažinę atsilikimą iki 5 taškų (74:79), dzūkai surengė spurtą 9:0 ir pabėgo nuo savo varžovų galutinai (88:74). Per likusį rungtynių laiką „Dzūkija“ tik didino savo atotrūkį.

37 taškus per ketvirtį pelnę alytiškiai užfiksavo antrą geriausią šio sezono rezultatą. Pelnytų taškų per kėlinį rekordas šį sezoną priklauso Vilniaus „Lietuvos rytui“, kuris pelnė 40 taškų tą patį vakarą.

„Dzūkija“: Parrishas Petty 22 (8 atk. kam., 29 n.b.), Gediminas Navickas 18 (25 n.b.), Paulius Danisevičius 16 (8 rez. perd.), Paulius Petrilevičius 14 (9 atk. kam.), Gediminas Žalalis 10.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius ir Jehennsas–Ley Manigat po 18, Nikita Balašovas 15, Artūras Ausėjis 9.

Po šios pergalės „Dzūkija“ jau turi dviem laimėjimais daugiau negu paskutinėje vietoje esanti Prienų–Birštono „Vytauto“ ekipa. Vis dėlto alytiškiai yra sužaidę vienomis rungtynėmis daugiau.

„Dzūkija“ taip pat atsilieka tik viena pergale nuo Utenos „Juventus“, kuri žengia aštuntoje vietoje. Tačiau ir uteniškiai yra sužaidę vienomis rungtynėmis mažiau. Jau šį savaitgalį „Juventus“ ir „Dzūkija“ stos į kovą dėl aštuntosios vietos.

„Pieno žvaigždės“ pergalės atveju būtų užsitikrinusios šeštąją vietą turnyrinėje lentelėje.

„Pieno žvaigždės“ bandė nuo varžovų pabėgti dar prieš ilgąją pertrauką kai susikrovė 7 taškų pranašumą (35:28). Vis dėlto „Dzūkijos“ krepšininkai surengė spurtą 16:3 ir 7 taškų deficitą pavertė 6 taškų persvara.

Dzūkams taip pat nepavyko išlaikyti persvaros ir po dviejų kėlinių minimalų pranašumą turėjo pasvaliečiai (46:45).

Nepaisant slogios antrojo kėlinio pabaigos, po pertraukos „Dzūkija“ atrodė geriau už savo varžovus. Likus žaisti 3 minutes iki kėlinio pabaigos dzūkai turėjo 7 taškų persvarą (61:54). Ši persvara ketvirtajame kėlinyje išaugo iki dviženlės, kas leido dzūkams iškovoti dešimtąją pergalę.