Eurolygos autsaideriai „Žalgiriui“ didelių problemų nesukėlė (VIDEO)

Po savaitės pertraukos, per kurią Kauno „Žalgiris“ iškovojo pirmąjį sezono trofėjų, kauniečiai sugrįžo į Eurolygą, kurioje jų laukia svarbiausios sezono kovos.

Dėl vietos ketvirtfinalyje atkakliai kovojantys žalgiriečiai šį vakarą Turkijoje lengvai 86:70 susitvarkė su nesėkmingai šį sezoną rungtyniaujančia „Anadolu Efes“ ekipa, kuri per 23 mačus yra iškovojusi vos 6 pergales ir Eurolygoje užima paskutinę poziciją.

Dabar „Žalgiris“ savo sąskaitoje turi 14 pergalių ir nuo devintos pozicijos, kurią užėmusi komanda baigs savo sezoną Europoje, atitrūko jau keturiomis pergalėmis.

Šiame mače kauniečiams ir vėl nepadėjo Beno Udrihas, kuris nerungtyniauja dėl patirtos traumos.

Rungtynių eiga:

I kėlinys:

Mačas prasidėjo kauniečių klaida, o Brockas Motumas savo buvusią ekipą jau pirmu metimu nubaudė trimis taškais. Nors daugiau atitrūkti „Žalgiris“ savo varžovams neleido, persverti rezultato pirmoje kėlinio pusėje jiems taip pat nepavyko (7:10). Svečiams sunkiai sekėsi stabdyti Toney Douglasą, kuris pataikęs du tritaškius iš eilės savo sąskaitoje jau turėjo devynis taškus, o turkai jau pirmavo penkiais taškais (11:16).

Į priekį pirmą kartą „Žalgiris“ įsiveržė po Kevino Pangoso tritaškio (19:18), bet persvarą varžovams ir vėl sugrąžino Bryanto Dunstono du taškai su pražanga. Kėlinį kauniečiai baigė turėdami dviejų taškų deficitą (21:23).

„Žalgiris“: B. Davies 6, K. Pangos ir V. Micič po 5.

„Anadolu Efes“: T. Douglas 9, B. Motum ir B. Dunston 5.

II kėlinys:

Antrjo kėlinio pradžioje penkis taškus iš eilės pelnė Aaronas White'as, o dar dvitaškį pridėjus Vasilje Micičiui, kauniečiai vėl turėjo minimalią persvarą (28:27). Pabėgti į priekį „Žalgiriui“ padėjo penkis taškus iš eilės surinkęs Paulius Valinskas, po kurio tritaškio komandas jau skyrė aštuoni taškai (35:27).

Išlaikyti persvaros svečiams neleido penkis taškus iš eilės pelnęs B. Motumas, po kurio metimo Šarūnas Jasikevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (37:34). Pasitarimas su treneriu padėjo kauniečiams sustabdyti varžovų spurtą, o kamuolį perėmęs ir dėjimu krepšį sudrebinęs Edgaras Ulanovas netrukus sugrąžino „Žalgiriui“ septynių taškų pranašumą (43:36). Prieš antrojo kėlinio pabaigą dar vienoje greitoje atakoje dėjimu pasižymėjo Axelis Toupane'as, o į ilgąją pertrauką komandos išėjo kauniečiams pirmaujant devyniais taškais (45:36).

„Žalgiris“: V. Micič 9, B. Davies 8, P. Valinskas 7.

„Anadolu Efes“: T. Douglas 11, B. Motum 10, B. Dunston 5.

III kėlinys:

Trečiajame kėlinyje svečiai ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose, o įpusėjus kėliniui po galingo A. White'o dėjimo komandas jau skyrė dviženklis skirtumas (57:46). Tuo metu varžovų gretose iniciatyvos ėmėsi Errickas McCollumas kuris per dvi atakas pelnė šešis taškus , tačiau prabilęs Artūras Milaknis penkiais taškais atstatė dviženklę komandos persvarą (62:52).

Kėlinio pabaigoje V. Micičius pelnė du taškus su nesportine pražanga, tačiau maksimaliai šia situacija pasinaudoti žalgiriečiams nepavyko ir prieš paskutinį ketvirtį komandas skyrė 12 taškų (68:56).

„Žalgiris“: A. White 13, B. Davies 12, V. Micič 11.

„Anadolu Efes“: T. Douglas 13, B. Motum ir E. McCollum po 12.

IV kėlinys:

Sužaidus dvi minutes ketvirtajame kėlinyje komandas dar skyrė 10 taškų, tačiau tuomet A. Milaknio tritaškis, bei K. Pangoso ir A. White'o metimai iš arti leido kauniečiams įgyti jau 17 taškų pranašumą (78:61).

Per likusią rungtynių dalį svečiams nepavyko sugrąžinti intrigos į rungtynes ir mažiau rungtyniaujantiems žaidėjams progą pasireikšti davęs „Žalgiris“ džiaugėsi pergale (86:70).