Dramą išgyvenę Lietuvos 19-mečiai – tarp keturių stipriausių pasaulio komandų

krepsinionamai.lt

Lietuvos vaikinų jaunimo (U19) rinktinė pateko į Kretoje (Graikija) vykstančio FIBA pasaulio čempionato pusfinalį. Gedimino Petrausko treniruojami lietuviai 92:85 (28:20, 11:19, 22:21, 16:17, 15:8) įveikė iki šiol be pralaimėjimų žygiavusius Serbijos bendraamžius ir pabaigė jų kelionę link medalių.

Lietuviai neturės daug laiko poilsiui ir jau šeštadienį žais pusfinalyje, o sekmadienį kausis dėl medalių. Mūsiškiai turnyro pusfinalyje susitiktų su JAV ir Rusijos poros nugalėtoju. Jų rungtynės prasidės 18 val.

Pirmasis susitikimo kėlinys buvo lyg svarstyklės. Lietuviai geriau pradėjo susitikimą (7:2), tačiau Serbijos rinktinė atsakė spurtu 7-0 ir patys perėmė iniciatyvą. Likus 3 min. mūsų šalies krepšininkai surengė spurtą 9-0, darkart išsiveržė į priekį, o per pirmą ketvirtį pataikę 5 tritaškius jau pirmavo 8 taškais (28:20).

Antrame kėlinyje komandos apsikeitė taikliais metimais, tačiau tada lietuvių puolimas lyg sustojo. Serbai laimėjo atkarpą 9-0 ir sumažino atsilikimą iki dviejų taškų (33:31). Antroje ketvirčio dalyje žaidimas išsilygino ir po 20 min. kovos švieslentėje degė lygus rezultatas (39:39).

Nors trečiojo kėlinio pirmą minutę serbai dar kartą buvo išsiveržę į priekį, tačiau lietuviai kovingo žaidimo pastangomis persvėrė rezultatą ir rungtynių žaidimą kontroliavo savo rankose (57:51). Itin įtemptoje ketvirčio pabaigoje Serbija pataikė kelis sudėtingus metimus, tačiau lietuviai išsaugojo minimalią persvarą (61:60).

Ketvirtą kėlinį dviem tritaškiais pradėjo Domantas Vilys (67:60), tačiau tada serbai suaktyvino gynybą ir sužaidus penkias minutes sumažino atsilikimą iki 1 taško (69:68), o jau netrukus ir persvėrė rezultatą (70:71). Tačiau tada 4 taškais iš eilės atsakė Erikas Venskus (74:71), o serba likus 2 min. rezultatą išlygino tritaškiu (74:74). Prasidėjus paskutinei minutei Dovydas Giedraitis pataikė dvitaškį (76:74), o Erikas Venskus pridėjo baudos metimą (77:74), tačiau serbas Urošas Trifunovičius itin sunkiu tolimu metimu dar kartą išlygino rezultatą (77:77). Lietuviai paskutinei atakai turėjo 8 sek., tačiau D. Giedraičio metimas tikslo nepasiekė.

Pratęsimą abi komandos pradėjo labai agresyviai (80:80), o likus pusantros minutės lietuviai pirmavo 1 tašku (84:83). Rokas Jokubaitis pelnė 4 taškus iš eilės, o serbams pasitelkus pražangų taktiką, lietuviai pergalę įtvirtino (92:85).

Priminsime, kad lietuviai šiame čempionate 76:52 nugalėjo Senegalą, 84:102 turėjo pripažinti JAV pranašumą, 75:77 nusileido Naujajai Zelandijai ir 91:74 įveikė Australiją.