J. Embiido istorija: už 31 rungtynes - 148 mln. vertės kontraktas

2017-10-10 09:25 basketnews.lt

Dėl traumos per tris sezonus Embiidas sužaidė vos 31 rungtynes Pirmus du sezonus nežaidė dėl pėdos traumos, trečiajame patyrė menisko traumą.

Jo vidurkiai, kai žaidė – 20,2 taško ir 7,8 atkovoto kamuolio Kontraktas įsigalios nuo 2017-2018 m. sezono ir pirmaisiais metais Embiidas uždirbs 25,3 mln. JAV dolerių.

Treneris jį vadina „labai unikaliu žaidėju“. Vos 31 rungtynes per tris sezonus sužaidęs Joelis Embiidas turi begalinį Filadelfijos „76ers“ vadovų pasitikėjimą. 23 metų krepšininkas su klubu susitarė dėl naujo penkerių metų, 148 mln. JAV dolerių vertės kontrakto. Jis įsigalios nuo 2018-2019 m. sezono.

Ši suma gali išaugti dar 30 mln. JAV dolerių, jeigu Embiidas šį sezoną pateks į vieną iš trijų NBA simbolinių penketukų arba bus išrinktas lygos MVP. Skelbiama, kad sudėtingoje ir saugiklių kupinoje sutartyje numatytas ir variantas, kuriame Embiidas negautų visos numatytos sumos. Kad tai įvyktų, šį sezoną „76ers“ turėtų jį atleisti iš komandos.

„Kai jis galėdavo su mumis treniruotis, jis pakeisdavo visą komandos veidą“, – teigė „76ers“ treneris Brettas Brownas. 2014 metų NBA naujokų biržoje pasirinktas trečiuoju šaukimu, Embiidas kentėjo dėl pėdų traumų. Dėl lūžusio kaulo jis praleido visą pirmąjį savo sezoną, o dėl lėto gijimo – ir antrąjį.

Trečiajame sezone Embiidas pagaliau išbėgo į aikštę ir pernai metų gruodį pasiekė asmeninį rezultatyvumo rekordą, pelnydamas 33 taškus. Šių metų sausį jis buvo išrinktas geriausiu Rytų konferencijos savaitės žaidėju. Visgi vasarį jo kairiajame kelyje plyšo meniskas ir dėl šios traumos jis visam likusiam sezonui iškrito iš rikiuotės.

Taip per 31 rungtynes jis per vid. 25,4 min. pelnydavo po 20,2 taško ir atkovodavo po 7,8 kamuolio. „Jis turi galimybę būti didis, – sakė Brownas. – Aišku, jis dar turi padaryti daug darbo, tačiau jis sužaidė vos 31 rungtynes, krepšinį rimčiau žaidžia tik šešerius metus. Matome tik jo galimybių paviršių. Kai matai jį aikštėje, tai primena žmogų, kuris išgirsta muziką ir gali sugroti dainą. Jis gali studijuoti Timą Duncaną ar Keviną Durantą, o netrukus jų žaidimo stiliai tampa jo žaidimo dalimi. Joelis yra labai unikalus“, – pareiškė Brownas.

2017-2018 m. sezoną Embiidas uždirbs 25,3 mln. JAV dolerių ir tarp vidurio puolėjų tai bus trečias uždarbis, nusileidžiantis tik Hassanui Whiteside’ui ir Andre Drummondui.

...