Kauno „Žalgiriui“ – skaudi „Baskonia“ pamoka

Kauno „Žalgiris“ šiandien patyrė ketvirtą pralaimėjimą Eurolygoje, patirdami vieną iš skaudžiausių nesėkmių šį sezoną.

Kauniečiai namuose dar pirmoje susitikimo dalyje leido varžovams susikrauti didžiulį pranašumą, o vėliau sugrįžti į rungtynes nebepavyko ir teko patirti nesėkmę 77:97 prieš „Baskonia“ klubą.

Antradienį abu klubai džiaugėsi pergalėmis: žalgiriečiai po Edgaro Ulanovo pergalingo metimo paskutinę pratęsimo sekundę palaužė „Unicaja“, o „Baskonia“ net 30 taškų skirtumu sutriuškino Madrido „Real“. Tai buvo vos antroji baskų pergalė šio sezono Eurolygoje, tiesa, visas pergales jie iškovojo per tris paskutinius turus.

Susitikimo pradžią aktyviau pradėjo svečiai, kurie susikrovė ankstyvą septynių taškų pranašumą (2:9). Likus vos minutei iki kėlinio pabaigos komandas jau skyrė dešimt taškų (11:21), tačiau kėlinį sėkmingiau užbaigė žalgiriečiai, kuriems pavyko kiek sumažinti pranašumą (15:21).

Per pirmas tris antrojo kėlinio minutes kauniečiams pavyko sumažinti varžovų pranašumą iki minimumo (24:25), tačiau tuomet prabilo varžovų toliašaudė artilerija. Per likusį kėlinio laiką į „Žalgirio“ krepšį krito aštuoni tritaškiai, po kurių varžovai įgijo net 22 taškų pranašumą (32:54).

Per pirmuosius du kėlinius kauniečiai pataikė vos vieną tolimą metimą iš trijų, kai tuo tarpu varžovai įmetė net dešimt tritaškių iš penkiolikos bandymų.

Po pertraukos svečiai ir toliau sėkmingai atakavo iš toli, o sužaidus dvi minutes komandas jau skyrė 26 taškai (36:62). Visgi, tuomet kauniečiai pradėjo aktyvų varžovų spaudimą, o tai išmušė iš vėžių puikiai puolusius varžovus. Per likusį kėlinio laiką „Žalgiris“ varžovų pranašumą sumažino perpus – iki trylikos taškų (57:70).

Ketvirtąjį kėlinį šeimininkai pradėjo sėkmingai ir po Aarono White‘ tritaškio komandas likus žaisti aštuonias minutes jau skyrė vos septyni taškai (64:71). „Baskonia“ klubui atsidūrus sunkioje situacijoje, iniciatyvos ėmėsi Rodrigue Beaubois, kuris pataikė du tritaškius iš eilės, o jo komanda atstatė 16 taškų pranašumą (68:84). Per likusį mačo laiką dar kartą prisivyti varžovų nepavyko ir kauniečiai turėjo pripažinti varžovų pranašumą.

Blogiausias sezono rungtynes sužaidė vienas iš „Žalgirio“ lyderių Kevinas Pangosas, kuris liko be taškų ir mačą užbaigė su -3 naudingumo balais.

Po aštuonių turų „Žalgirio“ sąskaitoje Eurolygoje 4 pergalės ir tiek pat pralaimėjimų.

Rezultatyviausi žaidėjai:

„Žalgiris“: P. Jankūnas 20, V. Mičič 12 (8 rezultatyvūs perdavimai), A. Milaknis 10, A. White 9.

„Baskonia“: T. Shengelia ir R. Beaubois (6/8 tritaškiai) po 19, J. Voigtmann 15, J. Granger 14.