D.Maskoliūnas po pergalės prieš čekus gyrė jaunuosius krepšininkus ir E.Bendžių

Organizatorių nuotr.
2020-02-25 10:23 eurobasket.lt

Po gėdingo pralaimėjimo belgams Dariaus Maskoliūno kariauna atgavo pasitikėjimą savo jėgomis ir padovanojo savo gerbėjams pirmą pergalę. Per antras Europos čempionato atrankos etapo C grupės rungtynes lietuviai 97:89 Vilniuje įveikė Čekijos rinktinę. D. Maskoliūnui tai buvo pirma pergalė vadovaujant nacionalinei šalies komandai.

„Pralaimėjimas belgams lengvai sukrėtė. Norėjome kiekvienas asmeniškai įrodyti, kad esame stipresni. Parodėme savo klasę”, - per spaudos konferenciją kalbėjo 26 taškus surinkęs rezultatyviausias rinktinės žaidėjas Eimantas Bendžius.

  • Trečią kėlinį pradėjome energingai, bet čekus paleidome. Ketvirtame kėlinyje agresyviai gynėmės, keitėmės. Tai išmušė varžovus iš ritmo, bet vis tiek čekams sekėsi pelnyti taškų. Bet negalėjo per visas rungtynes pataikyti tokių metimų”. Labai prastai jautėmės po pirmų rungtynių, buvo gėda prieš fanus, kurie vyko į Belgiją. Nesinori prisiminti tų rungtynių, - teigė D. Maskoliūnas.

  • Noriu fanams padėkoti, kad jie nenusigręžė nuo mūsų, palaikymas buvo puikus. Negaliu daug žadėti, bet darysime viską, kad tokios rungtynės kaip Belgijoje nepasikartotų. Gal neįvertinome belgų. Tai mums trenkė stipriai. Todėl rengdamiesi žaisti su čekais ilgai peržiūrėjome jų vaizdo įrašus. Bandėme mūsų žaidėjams parodyti kuo daugiau detalių.

Rungtynės su čekais nebuvo lengvos, gynyboje momentais atrodėme tragiškai – praleidome 89 taškus. Tai nepriimtina. Reikia stipriai gerinti gynybą. Noriu padėkoti vyrams, kad atvyko padėti rinktinei. Kad nesugriuvo po nesėkmės Belgijoje. Ir šiandien atrodė, kad čekai jau perlaužia rungtynes. Bet mūsų žaidėjai nesulūžo, kabinosi, pabėgo ir laimėjo.

Ačiū Donatui Motiejūnui, kad atvažiavo. Jis mėnesį buvo be rungtynių ir gydėsi traumą. Jam buvo sunku suspėti taip gintis. Manyčiau, rungtyniavo  jis 50 proc. savo galimybių. Devyniolikmetis Rokas Jokubaitis puikiai susitvarkė su spaudimu, atliko perdavimus, atkovojo kamuolių, gerai žaidė gynyboje. Labai norėjau jį matyti rinktinėje. Dar noriu pagirti Lauryną Birutį. Jis sužaidė fantastiškai. Jis buvo vienas raktų į pergalę.  Ir labai norėjau, kad dabar mūsų sąskaitoje būtų dvi pergalės, bet yra kiek kitaip”.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...