D. Bičkauskio šou atvedė uteniškius į pergalę prieš „Lietkabelį“

LKL.lt informacija

Karjeros rungtynes sužaidusio Dovio Bičkauskio vedama Utenos „Juventus“ (11/18) ekipa pademonstravo, kad žaisti gali ir be lyderių. Vos septyniese su Panevėžio „Lietkabeliu“ (18/11) kovoję uteniškiai iškovojo sudėtingą pergalę.

Be Anthony Irelando, Larono Dendy ir Maksymo Korniienko kovęsi „Juventus“ krepšininkai 105:95 (23:14; 24:27; 28:27; 30:27) palaužė praėjusio sezono „Betsafe–LKL“ pirmenybių vicečempionus.

Šie trys legionieriai kartu per rungtynes vidutiniškai Utenos ekipai renka net po 33,8 taško, tačiau „Juventus“ ekipoje atsirado kam juos pakeisti. D. Bičkauskis sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias karjeros rungtynes šalies pirmenybėse ir pelnė 30 taškų bei surinko 36 naudingumo balus.

Ne ką prasčiau pasirodė ir Arvydas Šikšnius, kuris pataikė 7 tritaškius iš 9 ir pelnė 26 taškus.

„Lietkabelio“ ekipoje puikiai atrodė Žanis Peineris, kuris pelnė 29 taškus ir surinko 34 naudingumo balus. Tai buvo ir rezultatyviausios, ir naudingiausios latvio rungtynės „Betsafe–LKL“ pirmenybėse.

„Juventus“ ekipa ketvirtojo kėlinio metu pirmavo 86:74, tačiau po Simo Jasaičio trijų iš eilės tritaškių panevėžiečių deficitas ištirpo iki 5 (83:88).

Ties tuo „Lietkabelis“ nesustojo. Iškart tritaškį smeigė ir Ž. Peineris, po kurio taškų skirtumas buvo jau tik 2 taškai.

Į štai šią tritaškių seriją atsakymą turėjo ir D. Bičkauskis. Įžaidėjas pelnė 5 taškus iš eilės ir vėl leido uteniškiams laisviau kvėpuoti. Per likusį laiką komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, tačiau „Lietkabeliui“ priartėti arčiau nebepavyko.

„Juventos“ ekipa dar per pirmas 10 minučių įgijo 9 taškų pranašumą (23:14), o antrąjį ketvirtį pradėjo spurtu 6:0 ir susikrovė rekordišką persvarą – 29:14.

Tačiau svečiai iš Panevėžio užbaigė ketvirtį spurtu 8:0 ir prieš pertrauką sumažino deficitą iki 6 taškų (41:47).

Nors „Lietkabelis“ trečiajame kėlinyje buvo ir persvėręs rezultatą (49:50), prieš lemiamą ketvirtį uteniškiai ir vėl susigrąžino iniciatyvą – 75:68.

Aikštės šeimininkai šiose rungtynėse vertėsi tik su septyniais krepšininkais. Tiesa Jonas Zakas žaidė vos daugiau negu pusantros minutės. Tuo metu D. Bičkauskis ir A. Šikšnius žaidė po 36 minutes, o Simas Buterlevičius – be keitimų.

„Juventus“ ekipa nemažą rungtynių dalį naudojo aikštės gynybą, kad sutaupytų jėgų, o tai leido „Lietkabeliui“ išmesti net 33 tritaškius iš kurių jie realizavo 15.

Vis dėlto panevėžiečiai taiklumu šeimininkams lygintis negalėjo. „Juventus“ pataikė net 15 tritaškių iš 20.

„Juventus“: Dovis Bičkauskis 30 (4/5 trit., 9 rez. perd., 36 n.b.), Arvydas Šišknius 26 (7/9 trit., 24 n.b.), Mindaugas Kupšas 17, Karolis Guščikas 15, Simas Buterlevičius 13.

„Lietkabelis“: Žanis Peineris 29 (8/11 dvit., 34 n.b.), Lukas Aukštikalnis 17 (4/7 trit.), Simas Jasaitis 15 (5/8 trit.), Vaidas Čepukaitis 10.