Čempionų lygoje – įtikinama „Lietkabelio“ pergalė

kklietkabelis.lt

Pergalingai FIBA Čempionų lygos C grupės kovas baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (5/9) klubas, kuris išvykoje 85:78 (19:26, 22:22, 22:19, 22:11) palaužė Fuenlabrados „Montakit“ (3/11) krepšininkus.

Šiame mače nežaidė kirkšnies traumą patyręs Marko Čakarevičius, Ike’as Iroegbu neregistruotas dėl limitų išnaudojimo, o antrajame ketvirtyje nugarą susižeidė Simas Jasaitis.

Rungtynių eiga:

Šeimininkai jau pirmojoje savo atakoje pasižymėjo galingu dėjimu, o pasimetęs „Lietkabelis“ leido greitai jiems atitrūkti dviženkliu skirtumu – 17:6. Ledus puolime pagaliau pralaužęs „Lietkabelis“ ėmė mažinti deficitą, o Jamaro Wilsono taškai greitame puolime sumažino skirtumą iki vienženklio – 17:26. Jis dar spėjo pataikyti iš vidutinio nuotolio (19:26).

Itin greitai po apsnūdusios pradžios atsigavęs „Lietkabelis“ jau antrojo kėlinio pradžioje sugebėjo išlyginti rezultatą. Tai dvitaškiu ir vėl padarė J.Wilsonas – 28:28. Po Mindaugo Kupšo taškų varžovų strategas Nestoras Garcia užsidirbo techninę pražangą, tačiau nuo to itin nenukentėjo ir net sugebėjo susigrąžinti dalį persvaros – 35:31. Simas Jasaitis aikštę sunkiai paliko susiėmęs už apatinės nugaros dalies, o varžovai surengė dar vieną spurtą ir pabėgo 48:37. M.Kupšas dar kartą pasižymėjo iš po krepšio, o Paulius Valinskas blokavo Luka Rupniko metimą bei pats pelnė taškus greitoje atakoje – 41:48.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ kovojo net ir likęs be Simo Jasaičio, kuriam suskaudo nugarą. Svečiai po truputį karpė deficitą ir likus pusantros minutės priartėjo iki vieno metimo – 61:63. Čia pat „Montakit“ atsakė savo dviem išpuoliais (67:61), bet paskutinė žodį kėlinyje tarė Mindaugas Kupšas – 63:67.

Ketvirtajame ketvirtyje prabėgus pustrečios minutės šeimininkai vėl kiek atitolo (71:65), bet „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 7:1 ir išlygino rezultatą – 72:72. Netrukus Žiga Dimecas dvitaškiu pirmą kartą išvedė panevėžiečius į priekį – 74:73. Nors ispanai atsakė savo 4 taškais (77:74), Saulius Kulvietis atstatė pusiausvyrą – 77:77. Prasidėjus paskutinei minutei Jamaras Wilsonas pelnė dvitaškį su pražanga (80:78), o netrukus Donatas Tarolis pridėjo tritaškį – 83:78. Per likusias 40 sekundžių „Montakit“ išsigelbėti nesugebėjo.

„Montakit“: Francisco Cruzas 26, Danielis Clarkas 11, Christianas Eyenga 10.

„Lietkabelis“: Jamaras Wilsonas 21 (8 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. bal.), Mindaugas Kupšas 16 (19 min., 6 atk. kam.), Saulius Kulvietis 15 (4/6 tritaškiai), Stefanas Sinovecas 12 (6 rez. perd.), Paulius Valinskas 10 (5 atk. kam.).