Calatheso nesustabdęs „Žalgiris“ krito prieš „Panathinaikos“

basket.lt

Kauno „Žalgiris“ (3-6) dvigubą Eurolygos savaitę pradėjo dar viena nesėkme.

Kone visą rungtynių laiką atsiliekančių vaidmenyje buvę žalgiriečiai 85:86 (16:19, 17:22, 20:23, 32:22) pripažino Nicko Calatheso vedamos Atėnų „Panathinaikos“ (5-4) komandos pranašumą.

„Žalgirį“ susitikimo pradžioje į priekį vedė Zachas LeDay. Varžovus nugarą apstumdęs amerikietis per pirmąjį kėlinį surinko 11 taškų ir tapo absoliučiu komandos lyderiu. Visgi „Panathinaikos“ po tokio sėkmingo žalgiriečio žaidimo nesutriko ir sugebėjo pirmąjį kėlinį laimėti trijų taškų persvara.

Kur kas sunkiau „Žalgiriui“ prasidėjo antrasis ketvirtis – šeimininkai strigo puolime, o „Panathinaikos“ bėgo į priekį net ir ant suolo turėdamas Nicką Calathesą. Kauniečius gelbėjo baudų metimai bei Thomoso Walkupo tritaškis. Paskutinėmis sekundėmis šeimininkus skaudžiai nubaudė tas pats Calathesas – su sirena tritaškį smeigęs graikas sukrovė svečiams 8 taškų pranašumą.

Po pertraukos „Žalgiriui“ ne tik, kad nepavyko sumažinti atsilikimo, bet dar ir teko stebėti Nicko Calatheso šou, kuris pajuto metimą iš toli. „Panathinaikos“ buvo pabėgęs iki 13 taškų, tačiau žalgiriečius į kovą grąžino Jockas Landale'as bei Lukas Lekavičius.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ prabilo tolimais metimais ir jau pačioje pradžioje sumažino atsilikimą iki septynių taškų. Visgi varžovai iš Graikijos nesutrupėjo ir išlaikė saugų pranašumą prieš šeimininkus.

„Žalgirį“ gaivinęs Landale'as per ketvirtąjį kėlinį smeigė net tris tritaškius. Paskutinių sekundžių metu kauniečiams pavyko priartėti net iki taško, kai iš toli su pražanga pataikė Artūras Milaknis. Visgi prie baudos linijos stojęs snaiperis nieko nebepakeitė – metimas įkrito ir „Žalgiris“ buvo priverstas susitaikyti su pralaimėjimu.

Žalgiriečių gretose rezultatyviausiai sužaidė Zachas LeDay – 15 taškų. Tuo metu graikus į pergalę vedęs Nickas Calathesas į savo sąskaitą įsirašė 19 taškų.

„Žalgiris“: Zachas LeDay 15, Lukas Lekavičius 14, Jockas Landale’as 12 (4/6 trit., 8 atk. kam.), Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas – po 11, Marius Grigonis 9.

„Panathinaikos“: Nickas Calathes 19 (5/7 trit., 12 rez. perd., 5 atk. kam., 32 naud. bal.), DeShaunas Thomasas 13, Ioannis Papapetrou 12 (5 atk. kam.), Jimmeris Fredette’as 11, Georgios Papagiannis 8.