Bagatskis traukiasi iš Latvijos rinktinės

2017-09-22 16:25 basketnews.lt

Po labai ilgos pertraukos Latvijos rinktinę tarp aštuonių geriausių atvedęs Ainaras Bagatskis palieka vyriausiojo trenerio postą.

Nors Europos čempionato pabaigoje šalies krepšinio federacija ir specialistas buvo susitarę dėl bendradarbiavimo pratęsimo, 50-metis strategas nusprendė trauktis savo noru.

„Dėkoju už galimybę pradėti darbą su šia komanda prieš aštuonerius metus. Kiekviename turnyre mes žengėme žingsnį į priekį, tačiau šis buvo sunkiausias. Atsižvelgiant į visus privalumus ir trūkumus, nusprendžiau tęsti karjerą klubiniame krepšinyje.

Federacijai paaiškinau, jog nebenoriu tęsti darbo rinktinėje. Atranka į pasaulio čempionatą vyks pagal naują sistemą, dėl kurios daugiau nebebus galima suderinti darbo rinktinėje ir klube“, – dėstė latvis.

Jo treniruojama šalies nacionalinė komanda su superžvaigžde Kristapu Porzingiu priešakyje šiemet nužygiavo iki ketvirtfinalio etapo, kuriame nusileido vėliau čempionate tapusiai Slovėnijai.

Galutinėje rinktinių rikiuotėje Latvija liko penkta. Šis rezultatas – geriausias nuo 1939 metų Europos čempionato Lietuvoje, kada lietuviams pralaimėję latviai pasidabino bronza.

Atsisakęs vietos rinktinėje, Bagatskis kol kas lieka be darbo. Praėjusių metų gruodį jis stojo prie Tel Avivo „Maccabi“ komandos vairo, kurį paskui apleido gegužės viduryje.

...