M. Kalniečio tritaškis išplėšė pergalę Lietuvai prieš olandus po dviejų pratęsimų

Itin gerai rungtynes pradėjusi Lietuvos rinktinė dėl pergalės prieš Olandiją turėjo paprakaituoti. 14 taškų persvarą ketvirtajame kėlinyje išvaistę lietuviai „Siemens“ arenoje tik po dviejų pratęsimų 95:93 palaužė olandus ir iškovojo jau aštuntąją pergalę atrankoje į pasaulio čempionatą, kuri ir atvėrė kelią į pasaulio čempionatą.

Lietuviai jau po pirmųjų 10 minučių pirmavo 24:16, tačiau į duobę antrajame kėlinyje įkritusi Lietuvos rinktinė į ilgąją pertrauką išėjo esant lygiam rezultatui – 39:39.

Negana to, olandai trečiajame kėlinyje buvo ir perėmę iniciatyvą kai pirmavo 48:44. Vis dėlto dar prieš lemiamą ketvirtį Lietuvos rinktinė susigrąžino iniciatyvą į savo rankas ir turėjo dviejų taškų pranašumą (57:55).

Vis dėlto ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinė užsikūrė. Mantas Kalnietis pelnė penkis taškus iš eilės, po vieną tritaškį pridėjo Adas Juškevičius ir Eimants Bendžius ir Lietuvos rinktinė jau pirmavo 73:59.

Tiesa, į tokius lietuvių šūvius Olandijos rinktinė atsakė spurtu 11:0 ir priartėjo iki 71:73. Vis dėlto likus 20 sekundžių iki rungtynių pabaigos E. Bendžius išprovokavo varžovo pražangą ir baudų metimais atitolino Lietuvą per du metimus (75:71).

Po minutės pertraukėlės dar nespėjus olandams išsimesti kamuolio iš už šoninės linijos, taisykles pažeidė A. Juškevičius. Kadangi kamuolys nebuvo gražintas į žaidimą, pražanga buvo užfiksuota nesportinė.

Vis dėlto olandai pataikė tik vieną baudos metimą, o po to lietuviai tyčia prasižengė, kad varžovai negalėtų mesti tritaškio, tačiau ir tada olandai pataikė tik vieną baudą (75:73).

Nepaisant to, Mindaugas Kuzminskas lygioje vietoje prarado kamuolį, o olandai likus 7 sekundėms išlygino rezultatą. O Luko Lekavičiaus metimas tiksint paskutinėms ketvirtojo kėlinio sekundėms buvo netikslus.

Pratęsimo metu abi komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o pradėjus tiksėti paskutinei susitikimo minutei Lietuvos rinktinė buvo besivejančių vaidmenyje (81:82).

Vis dėlto liks 15 sekundžių L. Lekavičius prametė sudėtingą metimą, tačiau Edgaras Želionis atkovojo kamuolį puolime ir pelnė du taškus su pražanga, o lietuviai jau pirmavo – 84:82.

Nepaisant to, gynyboje užmigę lietuviai leido olandams vos per pora sekundžių išlyginti rezultatą. Kitoje aikštės pusėje E. Bendžiaus tritaškis skriejo pro šalį ir komandos keliavo žaisti antro pratęsimo.

Antrojo pratęsimo metu likus dviem minutėms iki jo pabaigos Olandijos rinktinė turėjo trijų taškų persvarą (92:89). Vis dėlto Manto Kalniečio tolimos bombos dėka rezultatas tapo lygus.

O likus 4,5 sekundėms ne kas kitas, kaip komandos kapitonas M. Kalnietis smeigė dar vieną tritaškį ir išplėšė pergalę Lietuvai.

Lietuva: Mantas Kalnietis 21 (5/11 trit.), Lukas Lekavičius ir Eimantas Bendžius po 14, Mindaugas Kuzminskas 10, Edgaras Ulanovas 8.

Nyderlandai: Charlonas Kloofas 19, Thamasas Van Der Marsas 16, Shane'as Hamminkas 13.