Dar kartą „Olympiacos“ ant menčių paguldęs „Žalgiris“ keliauja į finalinį ketvertą

Kauno „Žalgirio“ istorinis sezonas ties Eurolygos ketvirtfinaliu nesustos. Antrą kartą per dvi dienas Pirėjo „Olympiacos“ parklupdę žalgiriečiai ketvirtfinalio seriją laimėjo 3-1 ir tapo pirmąja komanda žengusia į finalo ketvertą.

Antrajame kėlinyje nuo varžovų pabėgęs „Žalgiris“ 101:91 susitvarkė su „Olympiacos“ ir palaikomi sausakimšos arenos įgijo teisę vykti į Belgrade vyksiantį finalinį ketvertą.

„Žalgiriečiai“ nuo varžovų pabėgo dar antrajame kėlinyje, kai po Artūro Milaknio bei Edgaro Ulanovo tritaškių komandas skyrė 14 taškų (41:27).

Nuo to laiko „Žalgirio“ ekipa nebuvo prisileidusi varžovų arčiau negu 7 taškai. Nors po pertraukos graikai bandė kilti į lemiamą šturmą, šaltakraujiškas kauniečių žaidimas nepaliko vilčių „Olympiacos“ ekipai.

Svečiai buvo priartėję iki 7 taškų likus 40 sekundžių, tačiau jiems laiko jau nebeužteko, kadangi svečiai buvo nubausti nesportine ir technine pražangomis.

Šiose rungtynėse pagaliau iššovė visos serijos metu tylėjęs Edgaras Ulanovas. Puolėjas pelnė 20 taškų, nors per pirmas tris rungtynes tesukrapštė vos 5.

„Žalgiris“: K. Pangosas 21, E. Ulanovas 20, A. Toupane‘as 11, V. Micičius ir B. Daviesas po 9.
„Olympiacos“: V. Spanoulis 19, J. Strelniekis 17, K. Papanikolaou 15, K. Wiltjeras 12.

Rungtynių eiga

I kėlinys

Kauniečių sąskaitą jau pirmoje atakoje atidarė K. Pangosas tiksliu dūriu iš toli. Nuostabiai fainų palaikomi žalgiriečiai ir toliau neleido varžovams persverti rezultato (8:5). Tritaškių fiestą surengę žalgirieičai dar neįpusėjus ketvirčiui pirmavo 14:5.

Nors graikai bandė vytis, po dar vieno K. Pangoso tritaškio komandas skyrė 8 taškai (21:13). Vis dėlto aikštės šeimininkams tokios persvaros išlaikyti nepavyko ir svečiai greitai pasivijo – 18:21. Kėlinį tritaškiu su sirena užbaigę graikai išlygino rezultataą ir po 10 minučių kovos rezultatas lygus – 23:23.

„Žalgiris“: K. Pangosas 10, V. Micičius 6.
„Olympiacos“: B. Robertsas 7.

II kėlinys

Kauniečiai antrąjį kėlinį ir vėl pradėjo geriau ir po pusantros minutės pirmavo 5 taškų skirtumu. Kauniečiai ir toliau nemažino apsukų ir po P. Jankūno dėjimo pirmavo 33:27. O po B. Udriho dviejų taškų buvo sugrąžintas ir 8 taškų skirtumas. Negana to po tritaškį smeigė A. Milaknis ir E. Ulanovas (41:27).

Kauniečiai ir toliau nemažino apsukų, o likus 3 minutėms iki antrojo ketvirčio pabaigos komandas skyrė 15 taškų (46:31). Vis dėlto šios persvaros kauniečiams išlaikyti nepavyko ir į pertrauką komandos išėjo esant 14 taškų skirtumui – 51:47.

„Žalgiris“: K. Pangosas 10, V. Micičius ir E. Ulanovas po 9.
„Olympiacos“: B. Robertsas, J. McLeanas ir V. Spanoulis po 7.

III kėlinys

Komandos trečiąjį kėlinį pradėjo apsikeičiant rezultatyviomis atakomis – 55:43. Kauniečiams pavyko atlaikyti varžovų šturmą kėlinio pradžioje ir išlaikyti saugį atstumą (59:45).

Nors skirtumas tarp komandų buvo sumažintas iki 11, E. Ulanovo tritaškis ir vėl atitolino kauniečius. Žalgiriečiai ir toliau didino savo atotrūkį ir likus žaisti kiek daugiau negu 3 minutes kauniečiai pirmavo 69:51. Negana to, skirtumas greitai tapo ir triuškinantis – 73:51.

„Žalgiris“: E. Ulanovas 20, K. Pangosas 12, V. Micičius 9.
„Olympiacos“: K. Papanikolaou 11, B. Robertsas 10, J. Strelnieks 8.

IV kėlinys

Kauniečiai ketvirtajame kėlinyje taip pat neleido savo varžovams pasivyti ir laikė saugų atstumą – 82:63. Rungtynių tempas kiek aprimo lemiamo ketvirčio metu, o tai – kur kas naudingiau aikštės šeimininkams. Vis dėlto graikams pavyko priartėti kiek arčiau (71:83).

Į šį svečių šturmą kauniečiai atsakė atkarpa trimis taškais ir vėl atstatė saugų skirtumą – 86:71. Pirėjo ekipa surengė dar vieną mini spurą 5:2, o komandas ir vėl skyrė 12 taškų (88:76). Vis dėlto A. White'as smeigė tritaškį, kuris visą svečių darbą tiesiog nubraukė. Nors svečiai bandė priartėti arčiau, tačiau žalgiriečiai niekaip neleido priartėti graikams arčiau.