Pirmoji nesėkmė Eurolygoje: „Žalgiris“ krito prieš „Khimki“

Kauno „Žalgiriui“ pirmoji sezono išvyka susiklostė nesėkmingai – kauniečiai patyrę pirmąją sezono nesėkmę Eurolygoje.

Maskvoje „Žalgiris“ pirmavo tik pačio susitikimo pradžioje, o vėliau leido „Khimki“ pabėgti bei patyrė nesėkmę 77:85.

Susitikimą žalgiriečiai pradėjo labai sėkmingai – tris kartus iš eilės varžovus suklysti privertusi Kauno komanda įsiveržė į priekį šešių taškų skirtumu (6:0). Visgi, kėlinio viduryje jau varžovai atsakė spurtu 11:0 ir įgavo persvarą, kurios nepaleido iki pat kėlinio pabaigos (21:15).

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie netruko susikrauti dviženklį pranašumą (31:17). Nors įsibėgėjus kėliniui „Žalgirio“ ekipai pavyko kiek sumažinti pranašumą, po dviejų kėlinių jie nuo varžovų atsiliko dešimties taškų skirtumu (36:46). Per pirmuosius du kėlinius lietuvių ekipai nepavyko pataikyti nė vieno tritaškio (0/9), kai varžovai iš toli atakavo 50% taiklumu (5/10). „Žalgirio“ situacija būtų buvusi dar prastesnė, jei nei Paulius Jankūnas, kuris per pirmuosius du kėlinius pelnė 16 taškų.

Prisivyti pabėgusių varžovų nepavyko ir trečiajame kėlinyje, kurio metu beveik visą laiką švieslentėje degė dviženklė varžovų persvarą, o prieš lemiamą ketvirtį varžovai pirmavo 10 taškų (53:63).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje varžovai atitrūko 14 taškų (54:68), tačiau tada pirmąjį rungtynių tritaškį „Žalgirio“ klube pelnė Kevinas Pangosas, iš toli pataikė ir Aaronas White'as bei žalgiriečiai sumažino deficitą iki aštuonių taškų.

Po dar vieno K. Pangoso tritaškio, likus žaisti minutę nuo varžovų kauniečiai atsiliko jau tik šešiais taškais (76:82), tačiau greitoje atakoje suklydo Paulius Valinskas ir „Žalgiris“ buvo priverstas pripažinti varžovų pergalę.

Kauniečių neišgelbėjo ir puikus Pauliaus Jankūno pasirodymas. Veteranas per 25 minutes pelnė 24 taškus ir surinko 36 naudingumo balus, tačiau atnešti komandai pergalės jam nepavyko. Itin prastai rungtynės susiklostė komandos gynėjams Vasilije Mičičiui, Artūrui Milakniui ir P. Valinskui, kurie kartu nepelnė nė vieno taško, o pastarieji du dar ir surinko po minus 6 naudingumo balus.

Kitas Eurolygos rungtynes „Žalgiris“ žais jau antradienį, išvykoje prieš „Barcelona“.

Rezultatyviausi žaidėjai:

Khimki“: T. Robinson 19 (10 atkovotų kamuolių), A. Shved 16, T. Malcolm 14, A. Gill 10.

Žalgiris“: P. Jankūnas 24, A. White 16, A. Toupane 13.