Lietuvos rinktinė palaužė NBA žaidėjų vedamą Kroatiją

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionato atrankos antrajame etape pademonstravo, kad ir be svarbiausių krepšininkų gali grumtis su bet kuo. Be Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio lietuviai 84:83 palaužė keturis NBA žaidėjus sudėtyje turėjusią Kroatijos rinktinę jos pačios tvirtovėje.

Lietuviai galėjo rungtynes užbaigti ganėtinai ramiai, kai likus 9 minutėms iki susitikimo pradžios pirmavo 68:57. Vis dėlto Kroatijos rinktinė spurtavo 13:3, o likus kiek mažiau negu trims minutėms iki susitikimo pradžios rezultatą ir išlygino – 73:73.

Tuomet lietuviai pelnė keturis taškus be atsako, kai tritaškį smeigė Adas Juškevičius ir baudos metimą pridėjo Artūrs Guditis. Vis dėlto svečiams pabėgti nepavyko ir likus minutei iki susitikimo pabaigos Lietuva turėjo dviejų taškų persvarą (77:75).

Vis dėlto lietuviai apsigynė, o likus 36 sekundėms rinktinės kapitonas Mantas Kalnietis smeigė tritaškį ir atitolino Lietuvą nuo kroatų – 80:75. Kroatai po minutės pertraukėlės padovanojo kamuolį A. Juškevičiui ir taip nužudė savo šansus pakovoti dėl pergalės.

Lietuviams tai buvo jau septintoji pergalė iš tiek pat galimų. Tuo metu Kroatija per septynerias rungtynes yra iškovojusi vos tris pergales.

Lietuva: Eimantas Bendžius 16 (4/7 trit.), Mantas Kalnietis 15, Adas Juškevičius 14, Lukas Lekavičius 10, Edgaras Ulanovas, Evaldas Kairys ir Renaldas Seibutis po 6.

Kroatija: Bojanas Bogdanovičius 22 (4/9 trit.), Dario Šaričius 19, Krunoslavas Simonas 16, Ivica Zubačius 11.