D. Adomaitis vis dar nežino ar D. Motiejūnas žais rungtynėse su Gruzija

2017-08-30 20:58 basketnews.lt

Dainius Adomaitis starto Europos čempionate išvakarėse susikaupęs stebėjo auklėtinių metimus į krepšį. Veide – tik susikaupimas. Tačiau Tel Avive žvelgdamas į savo krepšininkus specialistas vis dar nematė vieno svarbaus auklėtinio.

Donatas Motiejūnas prie Lietuvos rinktinės turi prisijungti jau artimiausiu metu, tačiau to nepakanka, kad Adomaitis tvirtai sakytų, jog aukštaūgis tikrai stos į pirmąją kovą su gruzinais.

„Pagal planą, jis vyksta į oro uostą, turi atskristi ir iki rungtyniu turi būti čia. Žiūrėsime. Viskas bus pagal situaciją. Pirmiausiai, apie tai, ar jis žais galvosime, jei jis bus. Reikia jo sulaukti“, – įvykių neskubino Adomaitis.

Tiesa, D-Mo laukiančiam Adomaičiui nepatinka pastarosiomis dienomis puolėjui demonstruojamas žiniasklaidos dėmesys.

„Pirmiausiai, jūs palikite ramybėje jį ir komandą. Jis neišvyko tiesiog pasibūti, jo draugė laukiasi. Prašau tik vieno, jei nežinote situacijos, tai neskubėkite teisti. Ruošiamės žaisti be jo, bet jis bus. Žinome, ką jis gali padaryti, ir žinome, ką jis duos.

Čia yra šeimyniniai reikalai, kurių negalime kontroliuoti. Šeima laukia pirmagimio ir jis išvyko į gimdymą. Jis susilaukė sūnaus. Palikime jį ramybėje ir duokime pozityvesnės energijos. Jam to reikia. Neskubėkime smerkti“, – sakė specialistas.

Motiejūno praradimas mače su Gruzija Lietuvos rinktinei būtų rimta netektis. Lietuvai Europos čempionato starte grasins solidi Iliaso Zouro vadovaujama priekinė linija su Giorgi Šermadini, Zaza Pačulija bei Tornike Šengelija. Juolab, kad Motiejūnas Adomaičio arsenale šiems pavojams būtų bene veiksmingiausias priešnuodis.

Tačiau Adomaitis Gruzijos komandoje mato ir daugiau pavojingų varžovų.

„Kiekvienoje pozicijoje, o ypač startiniame penkete, yra aukšto lygio žaidėjai. Jie tikrai turi aukščiausio lygio patirties. Tai – labai gera komanda“, – sakė Adomaitis.

Gruzija į Europos čempionatą atvyko gerai pasirengusi. Zouro auklėtiniai pasiruošimo cikle sužaidė devynerias rungtynes, per kurias iškovojo septynias pergales. Tarp gruzinų aukų – solidžios Serbijos ir Graikijos rinktinės.

Maža to, Gruzija sulaukė gerų žinių ir dėl savo lyderio Pačulijos sveikatos būklės, tačiau baimė, kad čiurną susižeidęs NBA čempionas greitai išsisklaidė.

„Varžovą gerai žinote ir jūs, ir mes. Tai – labai solidi ir patyrusi komanda. Didžiausia gruzinų persvara prieš varžovus yra ta, kad jie ilgai žaidžia kartu. Jų komandinis žaidimas atrodo gerai, Gruzija pasiekusi gerą sportinę formą“, – kalbėjo treneris.

...