Adomaitis: apie pirmąją pergalę, pradžiuginusį Juškevičių ir emocijų svarbą

2017-09-03 01:06 basketnews.lt

Antrasis dublis pavyko. Lietuvos rinktinė nustelbė čempionato šeimininkus Izraelio krepšininkus, o Tel Avivo arenoje aidėjo lietuviškos pergalės skanduotės.

Izraelio rinktinės gerbėjai beveik užpildė „Menora Mivtachim“ areną, tačiau jų keltas triukšmas ir kurtinantys švilpimai girdėjosi tik maždaug du su puse kėlinio. Būtent tiek lietuviai truko įrodyti savo pranašumą antrose B grupės rungtynėse.

„Parašykit, kad pagaliau po ilgo laiko atsinešėme galvas“, – patraukdamas į rūbinę žurnalistams su šypsena suriko Mantas Kalnietis.
Visi patenkinti, pergalių sąskaita atidaryta.

„Visiems buvo svarbu laimėti rungtynes ir pasiekti tą pirmąją pergalę. Draugiškos yra draugiškos. Su Gruzija buvo pirmos rungtynės, momentais labai gero lygio, bet per didelis klaidų skaičius pakišo koją“, – po rungtynių kalbėjo Dainius Adomaitis.

Ką pavyko pakeisti per ilgąją pertrauką?

– Rūbinė yra rūbinė, viskas ten lieka.  Pasiaiškinome keletą momentų, bet pagrindinis dalykas yra trečiame ketvirtyje jų puolime buvo nulis taškų. Tai buvo ritmo kontroliavimas ir buvo vienas pagrindinių veiksnių. Turime dominuoti baudos aikštelėje. Manau, kad čia žaidėjai atliko gerą darbą
– Atsarginių indėlis šiandien taip pat buvo solidus.

– Tai buvo vienas iš faktorių, kad žaidėjai pakilę išėjo labai gerai. Rūbinėje sakiau, kad tai yra dalykas, kurio mes norime, visi aikšelėje davė gerą impulsą gynybai ir apskritai žaidimui.

Kaip galima vertinti Ado Juškevičiaus pasirodymą?

– Manau, gerai. Pirmose rungtynėse su gruzija buvo gerai ir šiandien buvo tai, ko norėjome. Jis ir gynyboje gali duoti naudos, nes tai kitokio tipo žaidėjas nei Mantas

– Grigonis nekompleksuoja dėl puolimo? Momentais atrodo, kad jis vengia metimų ir renkasi prasiveržimus.

– Jūs matote taškus, bet ne tai svarbiausia. Jis nedvejodamss priima ne lengviausią sprendimą  mesti, o atakuoti prastesnį gynėją, ko mes ir norėjome. Jis sukuria situacijas kitiems. Tai – svarbiausia.

– Sirgaliai šiandien tikriausiai taip pat pradžiugino, tiesa?

– Pirmiausiai tai ir norėjau sakyti, nes tai – fantastika. Keli tūkstančiai kilometrų nuo namų ir skamba lietuviškos dainos, tai tikrai šiurpas eina.

Tai buvo emocingos rungtynės?

– Visada esu teigiamų emocijų šalininkas, nes manau, kad su jomis gali pasiekti daugiau. Bet šiandien matėme , kad buvo situacijų, kur dukart po minutės pertraukėlės išėję dukart padarėme klaidas. Tai labai sudėtinga emocijas valdyti. 

Milaknis liko ant suolo, nes reikėjo geriau besiginančio atakuojančio gynėjo?

– Taip, šiandien buvo kalbų, kad Marių įsitrauksime į rotaciją. Aikštelėje reikėjo geriau besiginančio žaidėjo. Tai svarbu, galime priversti juo žaisti žaidimą, kurio mes norime. 

– Motiejūnas centravo antrame kėlinyje. Tikriausiai tai buvo nelabai pasisekęs eksperimentas.

– Turėjome bėdų su pražangomis. Norėjome pasibandyti tuo pačiu ir jį penktoje pozicijoje. Jam reikia laiko įsižaisti ir pagauti ritmą. Esame kantrūs, norime, kad kiekvienas atsiduotų maksimaliai ir jis tai daro. 

...