21 taško pranašumą iššvaistęs "Rytas" vėl paskutinėmis sekundėmis krito prieš ALBA

Šiandien 21:33 krepst

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ (1-3) patyrė apmaudžią nesėkmę Europos taurėje. Dviženklę persvarą bei šansą metimu išplėšti pratęsimą turėjusi sostinės komanda pralaimėjo Berlyno ALBA (3-1) ekipai 85:87 (27:25, 30:14, 13:27, 15:21).

Pirmame kėlinuke vilniečiai puikiai rungtyniavo puolime ir pataikė penkis tritaškius iš vienuolikos. Negana to, vilniečiai per pirmąsias dešimt minučių atliko net 10 rezultatyvių perdavimų. Tiesa, tris tritaškius pataikė Rokas Giedraitis, o varžovai toli neatsiliko (27:25).

Antrame kėlinuke sostinės komanda dar labiau padidino apsukas ir perėmė žaidimo iniciatyvą į savo rankas. Vienuolika D.J. Seeley taškų, Bendžiaus trys tritaškiai ir „Rytas“ į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudamas 57:39. Vilniečiai atliko net 16 rezultatyvių perdavimų ir taip perkopė savo Europos taurės vidurkį jau po pirmųjų 20 minučių (15,3).

Trečiame kėlinuke savo „šou“ surengė varžovų gynėjas Martinas Hermannsonas, kuris pataikė penkis tritaškius, o varžovai iš Berlyno priartėjo prie vilniečių. Prieš lemiamą ketvirtį „Rytas“ buvo priekyje jau tik keturių taškų skirtumu (70:66).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „ALBA“ išsiveržė į priekį, o vilniečių metimai skriejo pro šalį (72:76). Likus trims minutėms iki jo pabaigos Rokas Stipčevičius smeigė tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki vieno (77:78). Tiesa, tuomet Berlyno ekipa sumetė du dvitaškius, o Martynas Echodas pataikė vieną baudos metimą (82:78). Likus minutei skirtumą iki vieno sumažino amerikietis D.J.Seeley (83:84), o dar po pusės minutės puikiu prasiveržimu rezultatą persvėrė Stipčevičius (85:84).

Tačiau pačioje kėlinio pabaigoje Chrisas Krameris prasižengė prieš tritaškį metusį M.Hermannsoną, pastarasis sumetė tris baudų metimus, o Seeley metimas aidint sirenai iš vidutinio nuotolio skriejo pro šalį.

ALBA: Martinas Hermannssonas 25 (6/8 tritaškių), Rokas Giedraitis 16 (5 atk. kam., 4/6 tritaškių), Nielsas Giffey 10.

„Rytas“: Eimantas Bendžius 16 (4/10 tritaškių), D.J.Seeley 14, Rokas Stipčevičius (6 rez. perd.) ir Artiomas Parachovskis (8 atk. kam.) po 12.

(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)