Priešpaskutinis Dakaro ralio etapas: V. Žala pirmajame dešimtuke, A. Juknevičius ir B. Vanagas tarp 16 greičiausiųjų!

40-ajame Dakaro ralyje artėja kulminacija – šiandien 13 etapą įveikę lenktynininkai jau rytoj finišuos dviejų savaičių maratone.

Fantastišku pasirodymu Dakaro ralio tryliktą etapą pažymėjo Vaidotas Žala. Jis pirmą kartą iš visų lietuvių šiame Dakaro ralyje sugebėjo patekti į greičiausiųjų dešimtuką ir finišavo devintoje pozicijoje. Nuo lyderio mūsų šalies atstovas atsiliko 29 minutėmis ir 57 sekundėmis.

Puikų greitį V. Žala demonstravo jau pirmoje distancijos dalyje, kurią jis įveikė vienuoliktas. Antroje dalyje dar labiau greitį padidinęs lietuvis aplenkė dar du varžovus ir užėmė rekordinę 9 poziciją.

Kiti du mūsų šalies atstovai taip pat sėkmingai finišavo. Antanas Juknevičius šiuo metu rikiuojasi 15, o iškart už jo nugaros liko ir Benediktas Vanagas. A. Juknevičius nuo etapo lyderio atsiliko 48 minutėmis ir 4 sekundėmis, o B. Vanagas finišavo atsilikęs 49 minutėmis ir 18 sekundžių.

Pirmą vietą 13 etape užėmė „Toyota“ vairuojantis Nasseras Al-Attiyahas, kuris bendroje įskaitoje išliko antras. Bendros įskaitos lyderis „Peugeut“ vairuojantis Carlosas Sainzas šį etapą baigė šeštas, tačiau vis tiek išlaikė solidų 46 minučių pranašumą prieš artimiausią konkurentą.

Tuo tarpu avariją šiame etape patyręs Stephane Peterhanselis bendroje įskaitoje nukrito į ketvirtąją poziciją.

Ketvirtas mūsų šalies atstovas, motociklų klasėje besivaržantis Balys Bardauskas vis dar nepasiekė finišo.