Turnyrą Klaipėdoje Lietuvos ledo ritulio rinktinė baigė pergalingai

Šiandien paskutines „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyro rungtynes sužaidė Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinė, kuri kovojo su Ukrainos jaunimo iki 20 metų komanda.

Sėkmingai mačą pradėjusi rinktinė trečiajame kėlinyje leido varžovams sugrįžti į rungtynes, tačiau galiausiai iškovojo pergalę rezultatu 3:2.

Rungtynėse prieš ukrainiečius pirmojo įvarčio ilgai laukti nereikėjo – patogiai netoli vartų ritulį gavęs Emilijus Krakauskas varžovų vartininkui nepaliko jokių šansų ir pelnė pirmąjį rungtynių įvartį 1:0. (3:25, rezultatyvūs perdavimai: Arnoldas Bosas, Darius Kasparaitis).

Įpusėjus kėliniui lietuviai įgavo kiekybinę persvarą ir nors jos išnaudoti jiems nepavyko ir ukrainietis buvo paleistas iš nubaustųjų suolelio, jam nespėjus sugrįžti į savo aikštės zoną krito antrasis įvartis į Ukrainos vartus, kai geroje situacijoje prie vartų ritulys buvo perduotas Arnoldui Bosui, kuris užtikrintai pasiuntė jį į vartus (9:30, rezultatyvūs perdavimai: Egdaras Rybakovas, Jaunius Jasinevičius).

Antrąjį kėlinį pradėdama su kiekybine persvara, Lietuvos rinktinė netruko pasiųsti trečiąjį įvartį į varžovų vartus – antrą kartą rungtynėse pasižymėjo Arnoldas Bosas 3:0 (20:27, rezultatyvūs perdavimai: Artūras Katulis, Dovydas Kulevičius).

Trečiojo kėlinuko pradžioje ukrainiečių puolėjui buvo suteikta galimybė Ukrainos rinktinės žaidėjui, kuris nuginklavo pirmąsias rungtynes turnyre žaidžiantį jaunąjį vartininką Lauryną Lubį ir sušvelnino rezultatą 3:1. (41:07)

Kėlinio viduryje ukrainiečiai pasižymėjo dar kartą, taip sušvelnindama rezultatą iki 3:2. Įvartį pelnė Denisas Mostoviy (48:29).

Per likusį laiką varžovai stengėsi išlyginti rezultatą, tačiau Lietuvos rinktinė atsilaikė ir iškovojo antrąją pergalę „CROWNS Baltic Challenge cup“ turnyre.

Po rungtynių vykusioje parodomojoje baudinių serijoje lietuviams ir vėl nepasisekė nuginkluoti varžovo vartininko ir buvo patirta nesėkmė 0:1. Nesėkmingai smūgiavo Ugnius Čižas, Danielius Bogdziulis ir Emilijus Krakauskas.

Geriausiu žaidėju Lietuvos rinktinėje šiose rungtynėse buvo pripažintas Arnoldas Bosas.

Savo prizą atsiėmė ir Darius Kasparaitis, kuris buvo išrinktas geriausiu turnyro gynėju.

Lietuviai šiame turnyre iš pradžių 7:2 įveikė Estiją, o vėliau 3:5 nusileido prieš Latvijos klubų rinktinę. Tuo tarpu ukrainiečiai patyrė nesėkmes tiek prieš latvius (2:9), tiek prieš estus (1:3).

Lietuviai į šį turnyrą surinko beveik stipriausią savo sudėtį: šiame turnyre Lietuvos rinktinės garbę gins ilgametis NHL žaidėjas ir olimpinis čempionas Darius Kasparaitis bei kiti garsiausi šalies ledo ritulininkai: KHL lygos Rygos „Dinamo“ ekipoje žaidžiantys vartininkas Mantas Armalis ir gynėjas Nerijus Ališauskas. Taip pat aikštėje po septynių metų pertraukos išvysime elitinėje Suomijos ledo ritulio lygoje ne vieną sezoną praleidusį Tadą Kumeliauską, kuris pastaruosius metus buvo kamuojamas traumų.