Metų dvikova: Khabibas Nurmagamedovas prieš Conorą McGregorą

2018-10-05 15:02 Sport24

Mišrių kovų mylėtojai su nekantrumu laukia sekmadienio. Būtent spalio 7-ą dieną įvyks bene didžiausia mišrių kovų dvikova istorijoje. Akis į akį pirmą kartą susigrums airis Conoras McGregoras ir Rusijos atstovas Khabibas Nurmagamedovas. Mcgregor vs Khabib prognozės spėja, kad pagrindė „UFC229“ kova tarp šių kovotojų bus žiūrimiausia ir pelningiausia per mišrių kovų sporto istoriją.

Veikiausiai natūraliai kyla klausimas – kodėl būtent ši kova yra tokia svarbi? Atsakymų toli ieškoti nereikia: K. Nurmagameodvas per savo karjerą mišrių kovų sporte apskritai nėra patyręs pralaimėjimo kartėlio, o tai labai retas reiškinys. Be to, ši kova planuojama jau daugiau nei metus, per tą laiką tarp sportininkai ne kartą smarkiai apsižodžiavo, kas laukiančiai kovai pridėjo dar daugiau žavesio.

Airių legendos C. McGregoro atskirai pristatinėti turbūt nereikia. Tiesa, priešingai nei jo varžovas, mišrių kovų sporto legenda yra patyręs tris pralaimėjimus (24 kovos – 21 pergalė). Įdomu tai, jog visas savo nesėkmes C. McGregoras patyrė parteryje.

Kokios buvo paskutinės būsimų oponentų kovos?

Iškovotų pergalių stilius, pas būsimus varžovus yra kiek kitoks. Štai rusas net 16-oje iš savo 26-ių laimėtų kovų nugalėtoju tapo teisėjo sprendimu. Tuo tarpu C. McGregorui teisėjai skyrė vos 2 kartus jo karjeroje.
Per paskutinius du metus K. Nurmagamedovas ringe turėjo keturias kovas – dusyk laimėjo teisėjų sprendimu, sykį laužimu ir kartą nokautu.

Rusijos sportininkas iki paskutinio susitikimo atrodė tiesiog „geležinis“. Tačiau dvikovoje prieš Michaelą Johnsoną, kurią laimėjo laužimu, pasimatė ir jo spragos, kurias sekmadienį jis, žinoma, privalės ištaisyti.

C. McGregoras per pastaruosius du metus mišrių kovų ringe pasirodė dusyk – teisėjų sprendimu įveiktas Nate‘as Diazas bei pasiektas techninis nokautas prieš Eddie Alvarezą.

Žinoma, negalima pamiršti ir C. McGregoro kovos bokso ringe prieš Floydą Mayweatherį, tačiau tai jau kita istorija.

K. Nurmagamedovui tenka kovoti ir su airio psichologiniais žaidimais

Kovų sporte svarbų vaidmenį užima ir psichologiniai aspektai. Visi puikiai žino, jog šioje srityje C. McGregoras yra tiesiog nepralenkiamas. Specialistai pripažįsta, jog airis yra šou pasaulio žmogus ir puikiai save pateikia ne tik ringe. Jis neretai peržengia ribas provokuodamas savo varžovus dar prieš mačą. C. McGregoras kartais tiesiog nejaučia ribų – tyčiojasi ir žemina net oponentų šeimos narius.

Ši taktika veikia. Tuo puikiai galėjome įsitikinti C. McGregoro kovoje prieš Jose Aldo. Šis kovotojas buvo akivaizdžiai paveiktas C. McGregoro psichologinių žaidimų, iškart puolė oponentą ir to pasekoje pralaimėjo jau 13-ąją sekundę.

Visgi, panašu, jog K. Nurmagamedovas puikiai vertina situaciją ir užkulsiniai žaidimai jo netrikdo.
Paklaustas ką mano apie tokius C. McGregoro veiksmus, rusas pripažino, kad tai tikrai žeidžia, tačiau reikia koncentuotis ne į kalbas, o į tai, kas vyks ringe.

Kuo skiriasi šių kovotojų kovojimo stilius?

„Betsafe“ lažybų gyvai duomenimis, dvikovos favoritu laikomas rusas su 63% laimėjimo tikimybe. Be to, spėjama, kad ši kova truks mažiau nei tris raundus.

C. McGregoras visą karjerą turėjo keletą kiek silpnesnių vietų – jis pažeidžiamas gynyboje prieš vertimus į parterį bei imtynėse. Kita vertus, C. McGregoras atsilaikė prieš imtynių meistrą Chadą Mendezą, todėl teigti, jog šioje vietoje jis neturi ginklų būtų sunku. Airijos kovotojas turi labai greitas rankas, tvirtą smakrą, ringe juda labai grietai be to pasižymi itin intelektualiu kovos eigos skaitymu.

Tuo tarpu rusas pasižymi tiesiog neįtikėtina jėga parteryje, kuri jam leidžia tiesiog kontroliuoti kovą. Kitas jo koziris kortų kaladėje – labai didelė ištvermė. K. Nurmagamedovas priverčia varžovus gintis ir sunkiai kvėpuoti, o tuomet imasi puolamųjų veiksmų.
(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)

...