Europos lengvosios atletikos čempionate – sėkmingi lietuvių startai

Ketvirtadienio vakarą Torunės mieste Lenkijoje prasidėjo Europos lengvosios atletikos uždarų patalpų čempionatas. Pirmąją varžybų dieną startavo ir trys Lietuvos atstovai. Šuolininkai į aukštį – Adrijus Glebauskas ir Juozas Baikštys bei vidutinių nuotolių bėgikas Simas Bertašius.

Šuolių į aukštį rungtis sėkmingiausi susiklostė Adrijui Glebauskui, kuris antru bandymu įveikė 2,21 m. aukštį užėmė 4-5 vietą bendroje įskaitoje. Lietuvis taip pat pateko į finalą, kuriame į kovą stos 8 pajėgiausiu Europos šuolininkai, kurie kvalifikacijoje įveikė 2,21 m. aukštį.

Kitas lietuvis Juozas Baikštys pasirodymą pradėjo pirmu bandymu peršokdamas 2,10 m. aukštį. Vis tik jaunajam atletui pakėlus kartelę iki 2,16 m. aukštį peršokti nebepavyko. J.Baikštys pasirodymą Europos uždarų patalpų čempionate baigė užimdamas 14-ąją vietą.

1500 metrų bėgime varžėsi Simas Bertašius. Lietuvis ilgą distancijos dalį pirmavo, tačiau antrojoje trasos dalyje lietuvį apsilenkė didžioji dalis varžovų. Paskutiniame rate Bertašius vėl padidino savo tempą, apsilenkė kelis varžovus ir finišavo 6-tas. Lietuvis 1500 m. distanciją įveikė per 3 min. 42.17 sek. ir užfiksavo geriausią sezono rezultatą. Bendroje įskaitoje Bertašius užėmė 25-ąją vietą tarp 51 sportininko. Iš viso į finalą pateko 12 sportininkų.

Kovo 5 d. penktadienį pasirodys dar trys Lietuvos atstovai. Moterų šuolio į aukštį rungtyje finalo sieks Jogailė Petrokaitė, o 400 m. kvalifikacijoje į pusfinalį sieks patekti Agnė Šerkšnienė ir Monika Morauskaitė.