Estija ir toliau stebina: netikėtai patiesė Ukrainą

hockey.lt informacija

Pasaulio ledo ritulio čempionato IB divizione ir toliau savo žaidimu nepaliauja stebinti Estijos ledo ritulio rinktinė. Vakar tik po pratęsimo pralaimėję japonams, šiandien jie dar labiau nuskriaudė kitą turnyro favoritę – Ukrainą.

Du ankstyvi įvarčiai leido estams įgyti persvarą 2:0, kurią jie išlaikė iki pat susitikimo pabaigos. Po šios dvikovos būtent estai tapo šios grupės lyderiais. Tiesa, juos dar gali aplenkti japonai ir lietuviai, kurie savo antrojo turo rungtynes sužais vėliau.

Prieš rungtynes gerai nusiteikę ir savo rinktinės palaikymui akordeoną pasitelkusiems ukrainiečiams jau netrukus nuotaika subjuro: pirmąjį mačą praleidusiam estų lyderiui Robertui Roobai prireikė vos 39 sekundžių ir vienintelio metimo, kad jis pirmą kartą pirmenybėse priverstų Sergejų Gaiduchenko traukti ritulį iš savo vartų (00:39, rez. perd. Andrejus Makrovas, Lauris Lahesalu).

Kėliniui įpusėjus ukrainiečių vartininką nepasiruošusį užklupo Vadimas Vasjonkinas, kuris smūgiu iš artimojo kampo antrą kartą pasiuntė ritulį į varžovų vartus (09:03, rez. perd. Marko Kettunenas, Artjomas Gornostajevas).

Pirmasis kėlinys baigėsi estams turint netikėtą pranašumą 2:0, o abi komandos atliko po 8 smūgius į varžovų vartus.

Nepaisant įgytos persvaros, atsitraukti estai nesiruošė ir jie ir toliau aktyviai kūrė progas prie Ukrainos rinktinės vartų. Visgi, antrajame kėlinyje papildyti savo įvarčių sąskaitos jiems nepavyko, nepaisant to, jog kartą šios komandos ledo ritulininkas buvo pabėgęs vienas prieš varžovų vartininką.
Po dviejų kėlinių Estijos rinktinė ir toliau šiame mače buvo nepraleidusi nė vieno įvarčio ir pirmavo 2:0, o pagal atliktus smūgius ir toliau vyravo lygybė (19 prieš 19).

Trečiajame kėlinyje ukrainiečiai mėgino prispausti varžovus prie jų vartų, tačiau į estai turėjo savų argumentų pavojingose kontratakose. Susitikimo pabaigoje atsiliekančiai komandai netgi nebuvo galimybių surengti lemiamo šturmo – pražangą užsidirbęs ukrainietis palaidojo savo rinktinės viltis pergalei.

Geriausiais rungtynių žaidėjais išrinkti Nikita Butsenko iš Ukrainos bei įvarčio nepraleidęs estas Villemasa-Henrikas Koitmaa.