Danai apgynė pasaulio rankinio čempionų titulą

Danijos rinktinė pasaulio rankinio čempionai

Vėlyvą sekmadienio vakarą Egipte baigėsi 27-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Intrigos nestigusiame mače Danijos vyrų rinktinė palaužė Švedijos rankininkus ir apgynė čempionų titulą.

Nuo pat rungtynių pradžios aikštelėje vyko atkakli kova. Švedijos rinktinė startavo geriau, bet Mikkelio Hanseno vedami danai kėlinio viduryje persvėrė rezultatą savo naudai. Baigiantis pirmajam kėliniui laiminti komanda keitėsi kelis kartus, tačiau aukštesnį meistriškumą demonstravę danai neleido varžovams atitrūkti ir švilpukui skelbiant pertrauką rezultatas buvo lygus – 13:13.

Antrajame kėlinyje situacija nesikeitė ir pirmaujanti komanda keitėsi ne vieną kartą. Kėliniui įpusėjus Švedijos rinktinei niekaip nesisekė pergudrauti varžovų vartininko, o tuo pasinaudojusi Danų rinktinė susikrovė rekordinį 3 taškų pranašumą. Rungtynių pabaigoje Švedijos rinktinė turėjo galimybę prie varžovų priartėti minimaliu skirtumu, tačiau komandos lyderis Hampusas Wanne nepataikė 7 metrų baudinio. Danai tuomet nustebino netikėtu sprendimu ir vartininką pakeitė į aikštės žaidėją. Šis sprendimas pasiteisino, o Magnusas Jacobsenas pelnė danų pergalę įtvirtinusį įvartį.

Nugalėtojų gretose geriausiai pasirodė ir komandą į priekį vedė Mikkelis Hansenas, kuris į savo sąskaitą įsirašė 7 įvarčius. Nikolajus Nielsenas pridėjo 5 įvarčius, o Jacobas Holmas – 4. Švedijos rinktinėje geriausiai pasirodė lemiamo baudinio nepataikęs H.Wanne. Pastarasis į savo sąskaitą įsirašė 5 įvarčius.