Dakaro ralis: geraširdžiai lietuviai padeda konkurentams

Ralis - aštunta diena

Pirmadienį Dakaro ralio dalyviai turėjo įveikti kiek daugiau nei 700 km., iš jų – 375-i greičio ruožo. Aštuntajame greičio ruože startavo ir pasiekė finišą visos šešios ralį tęsiančios Lietuvos komandos.

Paikiai sekėsi motociklininkui Arūnui Gelažninkui finišavusiam 26 vietoje. Lietuvis „vienišių“ klasėje liko trečias, o bendroje įskaitoje po 8-ių etapų aplenkė šios kategorijos lyderį, italą Maurizio Gerini. Lietuviai socialiniuose tinkluose didžiuojasi ne tik puikiu sportininko rezultatu, bet ir jo geraširdiškumu – motociklininkas sustojo pagelbėti bėdon patekusiam – ilgą laiką po kritimo negalėjusiam atsikelti – konkurentui.

Benedikto Vanago ir Filipe Palmeiro duetas užėmė 16-ą vietą, etapą įveikė per 3.27:10 val., nuo lyderio atsiliko 30:14 min. Šis ekipažas taip pat ne kartą gelbsti kolegoms su kuriais konkuruoja – nuolat paskolina savo atsarginį ratą.

Keturračių įskaitoje Laisvydas Kancius finišavo 8-oje vietoje (nuo lyderio atsiliko 41:59 min.). Tai geriausia lietuvio užimta pozicija greičio ruožuose. Be to, preliminariai L. Kancius bendroje įskaitoje kyla į 9-ą vietą.

Edvinas Juškauskas finišavo 32 oje vietoje, Antanas Juknevičius – 35 vietoje, Gintas Petrus liko 38-as