UEFA pradėjo tyrimą dėl PSG ekipos galimo taisyklių pažeidimo

2017-09-02 11:16 eurofootball.lt

UEFA patvirtino, jog pradėjo tyrimą dėl „Paris Saint-Germain“ ekipos šią vasarą atliktų veiksmų. Įtariama, jog ši komanda galėjo pažeisti finansines drausmės taisykles.

Pagal finansinės drausmės taisyklių nuostatas, nuo 2013 metų klubams įsigaliojo nauja taisyklė – komandų išlaidos per einamąjį trijų metų laikotarpį negali daugiau nei 30 milijonų viršyti klubo gautas pajamas. PSG ekipai kartą jau nepavyko įvykdyti šios taisyklės reikalavimų ir 2014 metais jie dėl skirtos bausmės Čempionų lygoje galėjo registruoti tik 21 žaidėją.

Panašu, jog Paryžiaus ekipai ir vėl gali tekti sulaužyti šią taisyklę, po to, kai šią vasarą jie už 222 milijonų eurų sumą įsigijo Neymarą bei įsipareigojo kitą vasarą išleisti dar net 180 milijonų eurų galinčią siekti išpirkos sumą už Kyliano Mbappe persikėlimą į komandą. Stebėdama tokius ekipos veiksmus transferų rinkoje, UEFA suskubo pranešti, jog pradėjo tyrimą dėl galimų PSG taisyklių pažeidimo.

„UEFA koncentruosis į komandos finansinius rezultatus ir sieks įvertinti visus šio klubo pateiktus dokumentus siekdama išsiaiškinti ar PSG nepažeidė UEFA finansinės drausmės taisyklių.

UEFA nori pabrėžti, kad finansinės drausmės taisyklės yra laikomos labai svarbiomis ir tik jomis galima užtikrinti Europos ekipų finansinį stabilumą“, - teigiama UEFA pranešime.

Tuo tarpu „Paris Saint-Germain“ ekipa neužtruko pranešti, jog jų klubas yra nustebęs dėl tokių prieš juos atliktų veiksmų. Prancūzijos klubo atstovai yra įsitikinę, kad jie nepažeidė jokių taisyklių ir pabrėžė, jog bendravo su UEFA finansinio komiteto atstovais ir taip užtikrino savo veiksmų teisingumą.

„Klubas yra nustebintas tokiais veiksmais, atsižvelgiant į tai, jog komanda net ir neturėdama to daryti pagal taisykles, savanoriškai pateikdavo ne tik klubo, bet ir savo žaidėjų atliktus finansinius veiksmus. Klubas yra įsitikinęs, jog sugebės įrodyti, kad nepažeidė finansinių drausmės taisyklių 2017-2018 metų sezone.
Rugpjūčio 23 dieną komandos vadovas Jeanas-Claude Blancas susitiko su UEFA ekspertais bei finansinio komiteto vadovu Andrea Traversu PSG būstinėje ir pademonstravo visus sandoryje su „Barcelona“ atliktus veiksmus parodydamas, jog jie nė kiek nepažeidė UEFA taisyklių.

Rugpjūčio 31 dieną klubo valdžia dar kartą bendravo su UEFA finansiniu komitetu jiems pademonstruodama, kaip bus atliktas sandoris su „Monaco“ klubu, kaip tai atsilieps komandos finansams bei įrodė, jog šis transferas buvo atliktas laikantis visų Prancūzijos finansinės apskaitos standartų.

Negana to, 2017 metų vasarą komanda savo sąskaitą papildė 104 milijonais eurų parduodama savo klubui priklausiusius žaidėjus. Be to, klubas nori priminti, jog su jų ekipa kontraktus yra pasirašę daugybė brangiai vertinamų futbolininkų, kuriuos reikalui esant komanda galėtų parduoti per kitus du transferų langus – iki laikotarpio, kai PSG privalo atsiskaityti UEFA finansinės drausmės komitetui už 2017-2018 metus“, - pabrėžiama „Paris Saint-Germain“ ekipos išplatintame pranešime.

Neseniai buvo pasirodžiusi informacija, jog atsiskaitant už 2015-2016 metų laikotarpį, PSG pateikė dokumentus, kurie parodė, kad klubas per šį laikotarpį uždirbo 10 milijonų eurų.

...