Sustabdytas konkursas dėl Nacionalinio stadiono statybos Vilniuje

2018-10-19 18:37 eurofootball.lt

Nacionalinio stadiono statybomis Vilniuje patikėjusi visuomenė vėl turi nuryti karčią piliulę - Lietuvos Aukščiausias teismas tenkino ieškovės "Vilniaus nacionalines stadionas" ieškinį ir sustabdė savivaldybę nuo sutarties pasirašymo su statybų konkursą laimėjusia bendrove "Axis Industries".

LAT tenkino ieškovės sprendimą ir privertė Vilniaus savivaldybę priimti preliminarų pasiūlymą bei spręsti jos tolimesnį dalyvavimą konkurse. Kasacinio teismo sprendimu, savivaldybė negali sudaryti jokios sutarties su kita įmone, šiuo atveju AB "Axis Industries", iki nebus priimtas ir įvertintas ieškovės pasiūlymas bei galutinis sprendimas.

Kaip rašo LAT, savivaldybės sprendimas iš konkurso išbraukti bendrovę "Vilniaus nacionalinis stadionas" buvo formalus, neatitinkantis tikslų ir neproporcingas.

"Dėl neteisėtų veiksmų pažeisti ne tik dalyvės teisėti interesai, bet ir apskritai suvaržyta tiekėjų konkurencija, pakenkta laisvam ir rinkos ekonomikos principus atitinkančiam šalių varžymuisi.

Kyla pagrįstų abejonių dėl perkančiosios organizacijos galimybių pasiekti geriausią rezultatą ir dėl to racionaliai panaudoti lėšas, kai į derybas pakviestas ūkio subjektas nejaučia konkurencinio spaudimo iš kito dalyvio ir dėl to neišvengiamai sumenksta pačių institucijų derybinė galia ir pasirinkimo laisvė", - skelbiama LAT nutartyje.

"Vilniaus Nacionalinis stadionas" iš konkurso buvo pašalintas dėl to, kad laiku nesuspėjo pateikti pasiūlymo per elektroninę viešųjų pirkimų sistemą, o dokumentus išsiuntė paštu. Bendrovė mano, kad pasiūlymo pateikimas buvo formalus dalykas, todėl jie neturėjo būti automatiškai šalinami iš konkurso.

Kaip skelbia didieji Lietuvos žiniasklaidos portalai, Vilniaus savivaldybė buvo pasiekusi susitarimą su "Axis Industries", tačiau sutartis oficialiai dar nebuvo pasirašyta. Pasak numatyto projekto, statybos turėjo baigtis 2022 metais.


(Komentarai rašomi Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Informuokite apie pažeidimus.)
...