Škotijos taurę laimėjo Glazgo „Celtic“

celtic scottish cup

Sekmadienį Škotijos taurę penktus metus paeiliui laimėjo Glazgo „Celtic“ futbolininkai, finale po 11m baudinių serijos 4-3 palaužę Edinburgo „Hearts“.

Šiose rungtynėse, kurias „Hearts“ dedikavo nuo 2007 iki 2013 kubo spalvas gynusio Mariaus Žaliūko atminimui, visi Škotijos sostinės klubo atstovai aikštėje rungtyniavo 26-uoju numeriu pažymėtais marškinėliais ir pademonstravo išskirtinį kovingumą.

Nors Glazgo klubas ir buvo laikomas mačo favoritu ir po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0, „Hearts“ antrajame kėlinyje išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą. Nors jame pirmi vėl pasižymėjo „Celtic“, būtent beribis kovingumas padėjo Edinburgo komandai dar kartą lyginti rezultatą ir išplėšti baudinių seriją.

M. Žaliūkas mirė šių metų spalio 31d. Jis buvo „Hearts“ kapitonas ir kėlė į viršų Škotijos taurę, kuomet 2012 metų gegužę klubas vienintelį sykį savo ligšiolinėje istorijoje pelnė šį trofėjų.