Šeštojo trofėjaus nebus: Ronaldo ir „Juventus“ kariauna baigė kovas Čempionų lygoje

Antradienį prasidėjo UEFA Čempionų lygos aštuntfinalio antrasis ratas. Kiek netikėtą pralaimėjimą Portugalijoje patyrusi Turino „Juventus“ šį kartą atsirevanšavo „Porto“ futbolininkams ir iškovojo pergalę 3:2, tačiau to nepakako žengti į UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalį.

„Juventus“ spaudimą demonstravo jau nuo pat pirmųjų minučių. 3-ąją minutę Alvaro Morata galva pasiuntė kamuolį į vartus, tačiau aukščiausią klasę pademonstravęs Agustinas Marchesinas atrėmė smūgį.

„Porto“ ekipa taip pat pademonstravo, kad į Italiją atvyko tik pergalės. 19-ąją rungtynių minutę M.Demiralas savo baudos aikštelėje pažeidė taisykles, o rungtynių teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Juventus“ ekipos vartus, kurį tiksliai realizavo Sergio Oliveira bei išvedė svečių ekipą į priekį 1:0.

Po praleisto įvarčio „Juventus“ futbolininkai pasileido į priekį ir atliko smūgį po smūgio link „Porto“ ekipos vartų. Šeimininkams rezultatą išlyginti pavyko tik 49-ąją rungtynių minutę, kai Cristiano Ronaldo, kaip ant lėkštutės kamuolį paservavo komandos draugui Federico Chiesai, o pastarasis stipriu smūgiu pasiuntė į dešinįjį vartų kampą.

Svečiai rungtynes pabaigė mažumoje. 52-ąją minutę Mehdi Teremis gavo geltoną kortelę už atliktą pražangą, tačiau futbolininkas po teisėjo švilpuko nuspyrė kamuolį ir teisėjas buvo priverstas sportininkui parodyti artąją geltoną kortelę bei pašalinti jį iš aikštės.

Šeimininkai iš karto pasinaudojo, kad varžovų gretose vienu žaidėju mažiau ir 63-ąją minutę F.Chiesa pasiuntė kamuolį dar kartą į vartų tinklą.

„Juventus“ ekipai tik pergalės 2:1 mače neužteko. Išvykos rungtynėse A.Pirlo auklėtiniai, taip pat nusileido 2:1, todėl teko viską išsiaiškinti per pratęsimą. Rungtynių didvyriu 115-ąją minutę tapo „Porto“ ekipos saugas Sergio Oloveira, kuris puikiu smūgiu realizavo tolimą baudos smūgį.

Iš karto po dviejų minučių Adrienas Rabiot pelnė įvartį galva ir dar kartą išvedė Turino ekipą į priekį, tačiau šį kartą to Italijos čempionams nepakako. Dėl praleistų įvarčių namuose santykio „Juventus“ turėjo pripažinti „Porto“ pranašumą bei baigė kovas Čempionų lygoje.

Kitose rungtynėse Dortmundo „Borussia“ futbolininkai namuose 2:2 lygiosiomis sužaidė su „Sevilla“ vienuolikę ir bendru rezultatu 5:4 žengė į kitą turnyro etapą.

Abi ekipos rungtynių pradžioje apsikeitė pavojingomis atakomis. Tačiau, 35-ąją minutę greitos atakos metu M.Reusas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kurį sėkmingai priėmė norvegas E.Haalandas bei pasiuntęs kamuolį į vartų tinklą išvedė šeimininkus į priekį 1:0. Pernelyg ilgai laukti antrojo įvarčio nereikėjo. Po ilgosios pertraukos pasirodę „Borussia“ futbolininkai ir toliau spaudė varžovus, o 54-ąją minutę pranašumą padvigubino dar kartą pasižymėjęs E.Haalandas, kuris tiksliai realizavo 11 metrų baudinį.

Po dviejų praleistų įvarčių „Sevilla“ ekipos strategas J.Lopetegui atliko drastiškus keitimus, kurie iš tiesų pasiteisino ir jau 69-ąją minutę rezultatą sušvelnino T.En Nesyri, kuris tiksliai realizavo 11 metrų baudinį ir sugrąžino intrigą rungtynėse.

Šeštąją pridėto laiko minutę išlyginamąjį įvartį pelnė dar kartą pasižymėjęs Y.En Nesyri, kuris galva nukreipė kamuolį į vartus. Likus vienai rungtynių minutei visi „Sevilla“ ekipos futbolininkai užšturmavo „Borussia“ ekipos baudos aikštelę, tačiau smūgio atlikti taip ir nepavyko, o pergalę bendru rezultatu 5:4 šventė BVB futbolininkai.