41 naudingumo balą surinkęs R. Stipčevičius atvedė Vilniaus „Rytą“ į pergalę Turine

rytasvilnius.lt

Vilniaus „Rytas“ (4-5) iškovojo sunkią pergalę Europos taurės išvykos rungtynėse. Sostinės komanda po pratęsimo įveikė Turino „Fiat“ (0-9) 101:96 (29:22, 18:14, 22:21, 17:29, 15:10).

Rungtynes vilniečiai pradėjo užtikrintai gynyboje bei puolime. Įžaidėjas Rokas Stipčevičius pirmame kėlinuke pataikė visus tris tritaškius, Mindaugas Girdžiūnas pridėjo 7 taškus ir vilniečiai įgijo 14 taškų pranašumą (25:11). Tiesa, šeimininkai sugebėjo gerai pabaigti ketvirtį ir sumažinti skirtumą iki septynių (29:22).

Antrame kėlinuke „Fiat“ ekipa pasivijo „Rytą“ ir vilniečių pranašumas jau buvo tik trys taškai, tačiau tuomet ir vėl prabilo R.Stipčevičius. Kroatas pelnė dar 7 taškus, vis daugiau iniciatyvos ėmėsi Dominique'as Suttonas ir vilniečiai į didžiąją pertrauką keliavo pirmaudami 47:36.

Trečiame kėlinyje „Rytas“ ir toliau sėkmingai atakavo nuo tritaškio linijos ir išlaikė dviženklį pranašumą, tačiau kėlinio pabaigoje atmosfera kaito, nes abi komandos buvo nubaustos nesportinėmis pražangomis. Lemiamą ketvirtį vilniečiai pradėjo su dviženkliu pranašumu, tačiau jam įpusėjus, po kelių taiklių varžovų tolimų metimų „Rytas“ pirmavo jau vos dviem taškais (79:77).

D.J. Seeley dvitaškis ir Arno Butkevičiaus prasiveržimas leido vilniečiams 40-ą rungtynių minutę pirmauti keturiais taškais, tačiau tuomet Carlosas Delfino smeigė tritaškį. Likus 15 sekundžių iki ketvirtojo kėlinuko pabaigos Seeley išprovokavo pražangą ir sumetė abu baudų metimus, tačiau išsimetant kamuolį technine pražanga buvo nubaustas Suttonas.

C.Delfino pataikė baudų metimus, T.Carras išprovokavęs varžovų pražangą taip pat sumetė abi, o E.Bendžiaus metimas su sirena tikslo nepasiekė.

Pratęsime vyko atkakli kova, „Rytas“ pirmavo trim taškais likus minutei ir tuomet įspūdingą bloką varžovui atliko A.Butkevičius. Kitoje aikštės pusėje puolėjas dar pataikė dvitaškį ir tai leido vilniečiams įtvirtinti pergalę.

„Labai gera pergalė. Pridarėme klaidų, tačiau esu laimingas, kad buvome susikaupę ir nugalėjome“, – po rungtynių kalbėjo Dainius Adomaitis.

„Rytas“: R.Stipčevičius 31 (6/10 trit., 7/7 baud., 4 rez. perd., 5 atk. kam., 41 naud.), M.Echodas 14 (11 atk. kam.), M.Girdžiūnas 12, D.Suttonas 11 (7 atk. kam.), A.Butkevičius 10, D.J.Seeley 9, E.Bendžius 8.

„Fiat“: D.Moore'as 26, D.Hobsonas 18, C.Delfino 14.