Prancūzijos rinktinė po atkaklios kovos palaužė Australiją

13 valandą Kazanėje startavo C grupės kovos – tarpusavyje susigrūmė turnyro favoritė Prancūzija su Australija. Europos vicečempionai po sunkios ir atkaklios kovos įsirašė pirmąją pergalę į savo sąskaitą – triumfavo rezultatu 2-1.

Jau 2-ąją minutę kilo pirmas rimtas pavojus prie Australijos rinktinės vartų – Kylianas Mbappe gavo gerą perdavimą iš Antoine‘o Griezmanno ir atliko smūgį tiesiai į varžovų vartininką.

6-ąją minutę savo laimę iš maždaug 20 metrų pabandė Antoine‘as Griezmannas, tačiau ir vėl užtikrintai su kamuoliu savo vartuose susitvarkė australų vartininkas.

17-ąją minutę Australijos rinktinė vos neįsiveržė į priekį – po Aarono Mooy‘aus aukšto perdavimo Trentas Sainsbury atitrūko nuo gynėjų ir nukreipė smūgį į vartus, tačiau nepriekaištingai savo darbą vartuose atliko Hugo Llorisas.

Pirmajam kėliniui įpusėjus Prancūzijos komanda atrodė pavojingesnė už varžovus, tačiau šimtaprocentinių progų prancūzai per pirmąjį pusvalandį taip ir neturėjo.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką rimtesnių įvyko neįvyko – prancūzai buvo kiek aktyvesni, tačiau rezultatas po pirmųjų 45 minučių vis dar buvo 0-0.

Antrasis kėlinys prasidėjo su dar mažesne energija – kiek daugiau su kamuoliu buvo prancūzai, bet Australija gynėsi nepriekaištingai.

55-ąją minutę pasaulio čempionate įvyko istorinis įvykis – pirmą kartą buvo pasitelkta VAR sistema, kuri nulėmė 11 metrų baudinį į Australijos vartus. Prie 11 m. žymos stojęs Antoine‘as Griezmannas nesuklydo – puolėjas smūgiavo tiksliai ir prancūzai galiausiai įgijo pranašumą.

Ilgai prancūzai įvarčiu nepasidžiaugė – 60-ąją minutę Samuelis Umtiti vaikiškai baudos aikštelėje sužaidė ranka ir 11 metrų baudinys buvo paskirtas į Prancūzijos vartus. Australijos kapitono Mile‘o Jedinako koja nesudrebėjo – jo tikslus smūgis išlygino rezultatą.

Po išlyginamojo įvarčio australai neatsitraukė į gynybą, o prancūzai aikštėje nedominavo. Didier Deschampsas iškart ėmėsi permainų – metė į aikštę Olivier Giroud ir Nabilą Fekirą.

81-ąją minutę Prancūzija netikėtai susigrąžino pranašumą – Paulis Pogba nuo varžovo kojos pasiuntė kamuolį į Australijos rinktinės vartus. Kamuolys nuo skersinio nukrito už vartų linijos, bet tuo pačiu metu ir iššoko iš vartų. Teisėjo laikrodis rodė įvartį ir Europos atstovai triumfavo.

Per likusį laiką Australijos komandai atsitiesti nepavyko ir Prancūzija įsirašė pirmąją pergalę čempionate.