Paskutinius Čempionų lygos aštuntfinalio bilietus išsidalijo „Barca“ ir „Liverpool“

Trečiadienį UEFA Čempionų lygoje finišavo aštuntfinalio etapas. Paskutinius du bilietus į ketvirtfinalio traukinį pasiėmė "Liverpool" ir "Barcelona" klubai.

"Allianz" stadione Miuncheno "Bayern" priėmė praėjusio sezono finalininkus "Liverpool" futbolininkus. Jurgeno Kloppo auklėtiniai nuo pat pradžių įrodinėjo pranašumą ir džiaugėsi pergale rezultatu 3:1.

Pirmoji dvikova Liverpulyje baigėsi nulinėmis lygiosiomis, todėl šioje dvikovoje išsiskirti be įvarčių jau komandos nebegalėjo.

Puikiai rungtynes pradėjo svečiai iš Anglijos – "Liverpool" gana drąsiai jautėsi bavarų aikštėje tiek su kamuoliu, tiek ir be jo.

26-ąją minutę prie "Bayern" vartų suklydo ne gynėjai, o pats Manuelis Neueris – vartininkas išbėgo iš vartų siekdamas sutrukdyti Sadio Mane, tačiau šis gana lengvai išvengė kontakto su vokiečiu ir puikiu smūgiu išvedė "Liverpool" į priekį.

Visgi "Bayern" po praleisto įvarčio įjungė aukštesnę pavarą ir 39-ąją minutę pasiekė išlyginamąjį įvartį – po Serge'o Gnabry aštraus perdavimo į savus vartus įsispyrė Joelis Matipas.

"Bayern" komandos toks rezultatas netenkino, tačiau antrajame kėlinyje bavarai pernelyg nerizikavo ir žaidė gana primityvų futbolą.

69-ąją minutę šioje dvikovoje buvo suduotas lemiamas smūgis – Virgilas van Dijkas galingu smūgiu galva sugrąžino svečiams pranašumą. 84-ąją minutę galutinį tašką padėjo tas pats S. Mane, šį kartą pasižymėjęs po puikaus Mohamedo Salah perdavimo.

Kitose rungtynėse įspūdingu stiliumi į ketvirtfinalį žengė "Barcelona". Katalonai susiėmė rungtynių pabaigoje ir "Lyon" komandai "atrašė" penkis įvarčius.

"Barcai" susitikimas prasidėjo fantastiškai – 18-ąją minutę Lionelis Messi nuo 11 metrų žymos išvedė šeimininkus į priekį, o 31-ąją minutę pranašumą padidino Philippe Coutinho.

Antrajame kėlinyje "Lyon" buvo trumpam sugrąžinęs intrigą, kai rezultatą 58-ąją minutę sušvelnino Lucas Tousartas, tačiau po šio smūgio "Barca" atsistojo ir varžovams sudavė nokdauną.

78-ąją minutę L. Messi nuostabiu reidu sugrąžino dviejų įvarčių pranašumą, dar po trijų minučių pasižymėjo Gerardas Pique, o varžovų nesėkmingą viešnagę "Barcoje" 86-ąją minutę užbaigė Ousmane'as Demebele.

UEFA Čempionų lygos ketvirtfinalio, pusfinalio ir finalo burtai bus ištraukti šį penktadienį 13 val. Lietuvos laiku. Kovoje dėl trofėjaus liko aštuonios komandos: "Barca", "Liverpool", "Juventus", "Man City", "Ajax", "Porto", "Man Utd" ir "Tottenham".

Rezultatai:

"Bayern" 1 – 3 "Liverpool"
(Pirmas mačas: 0-0, galutinis rezultatas: 1-3)
26′ [0 – 1] S. Mane
39′ [1 – 1] J. Matip (į savus vartus)
69′ [1 – 2] V. van Dijk
84′ [1 – 3] S. Mane

"Barcelona" 5 – 1 "Lyon"
(Pirmas mačas: 0-0, galutinis rezultatas: 5-1)
18′ [1 – 0] L. Messi (11 m. baudinys)
31′ [2 – 0] P. Coutinho
58′ [2 – 1] L. Tousart
78′ [3 – 1] L. Messi
81′ [4 – 1] G. Pique
86′ [5 – 1] O. Dembele