Į pasaulio čempionato finalą pateko prancūzai (VIDEO)

Pasaulio futbolo čempionate šiandien buvo sužaistas pirmasis pusfinalio mačas, po kurio paaiškėjo, jog pirmąja pirmenybių finalininke tapo Prancūzija.

Belgijos pergalingą žygį sustabdę ir varžovams pasižymėti neleidę prancūzai dėka Samuelio Umtiti įvarčio iškovojo pergalę 1:0 bei pateko į čempionato finalą.

Susitikimą abi ekipos pradėjo aktyviai, tačiau joms trūko tikslumo lemiamose atakų fazėse. 15 minutę Edenas Hazardas iš aštraus kampo smūgiavo greta vartų, o prancūzai į tai atsakė tolimu Blaise‘o Matuidi smūgiu.

21 minutę po kampinio puikų smūgį sukdamasis atliko Toby Alderwereldas, bet puikią reakciją pademonstravo Hugo Llorisas, kuris išgelbėjo savo rinktinę. Po kelių minučių aštrų perdavimą į baudos aikštelę atliko Kevinas De Bruyne, bet pirmasis prie kamuolio suskubo Samuelis Umtiti, kuris neutralizavo pavojų.

Antroje kėlinio dalyje pavojingesni buvo prancūzai: Olivier Giruod dukart pritrūko tikslumo bandant pasižymėti po baudos smūgio bei greitos atakos metu, o 39-ąją minutę geriausią progą pirmajame kėlinyje savo ekipoje turėjo Benjaminas Pavardas. Visgi, gynėjo smūgį su koja atrėmė Thibaut Courtois, o po 45 žaidimo minučių rezultatas išliko lygus 0:0.

Prasidėjus antrajam kėliniui savo progas turėjo abiejų komandų puolėjai – Romelu Lukaku ir O. Giroud. Belgas galva smūgiavo virš vartų, o su prancūzo smūgiu susitvarkė Vincentas Kompany.

Visgi, po O. Giroud smūgio prancūzai gavo progą kelti kampinį, kurio metu aukštai iššokęs S. Umtiti galva pasiuntė kamuolį į Belgijos rinktinės vartus ir Prancūzijos rinktinė įsiveržė į priekį 1:0.

57-ąją minutę sužibėjo Kylianas Mbappe, kuris fantastišku perdavimu sukūrė progą O. Giroud, kuris ir vėl pasižymėti nesugebėjo.

Belgijos rinktinėje 65-ąją minutę progą turėjo Marouane Fellaini, kurio smūgis galva praskriejo greta Prancūzijos rinktinės virpsto.

Po šio epizodo belgams kurį laiką sunkiai sekėsi kurti progas, bet E. Hazardas savo individualiais prasiveržimais sukėlė pavojų prie prancūzų vartų, o po vieno iš jų iš toli galingai smūgiavo Axelis Witselis, bet ir su šiuo smūgiu H. Llorisas susitvarkė.

Per likusį mačo laiką belgams trūko tikslumo, o progas kūrė ne jie, bet jų varžovai. Tiesa, įvarčių pelnyti nepavyko ir jiems, tad mačas baigėsi minimalia prancūzų pergale 1:0.

Priminsime, kad Prancūzijos rinktinė į pusfinalį pateko laimėjusi C grupę, aštuntfinalyje 4:3 palaužusi Argentiną, o ketvirtfinalyje 2:0 įveikusi Urugvajų. Tuo tarpu belgai laimėjo H grupės kovas, o atkrintamosiose varžybose iš pradžių sunkiai 3:2 nugalėjo Japoniją, bet vėliau 2:1 susitvarkė ir su Brazilija.