PČ atranka: Lietuvos rinktinė beviltiškai pralaimėjo Slovėnijoje

Pirmadienį į dar vieną kovą Pasaulio čempionato atrankoje stojo Lietuvos futbolo rinktinė. Šį kartą lietuviai išvykoje kovojo su Slovėnijos rinktine.

Edgaro Jankausko vadovaujama komanda po nesėkmės prieš Škotiją neatsigavo – savo sirgalių akivaizdoje žaidę slovėnai rezultatu 4-0 atsirevanšavo už lygiąsias Vilniuje.

Startinėje lietuvių sudėtyje nuo rungtynių su Škotija įvyko du pasikeitimai – gynybos linijoje Georgą Freidgeimą pakeitė Linas Klimavičius, o po diskvalifikacijos sugrįžęs Nerijus Valskis užėmė Artūro Žulpos vietą vienuoliktuke.

Rungtynių pradžioje daugiau veiksmo vyko Lietuvos aikštės pusėje ir Ernestas Šetkus kelis kartus turėjo sulaikyti pavojingus perdavimus iš krašto.

17 minutę pirmą rimtą progą įmušti turėjo slovėnai. Po perdavimo iš krašto Josipas Ilčičius smūgiavo nieko netrukdomas baudos aikštelėje, bet prašovė virš vartų.

24 minutę į lietuvių vartus buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kai Linas Klimavičius prasižengė prieš varžovą baudos aikštelėje. Prie kamuolio stojęs J. Ilčičius suklaidino E. Šetkų ir tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą.

Per pirmąjį kėlinį Lietuvos rinktinei sukurti pavojingų šansų prie varžovų vartų nepavyko, o į rūbines komandos išsiskirstė rezultatui degant švieslentėje 1:0.

Po pertraukos, 49 minutę Lietuva kėlė pirmąjį kampinį rungtynėse. Jo situacijoje Arvydas Novikovas atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, bet varžovai neutralizavo galimą pavojų.

60 minutę į Lietuvos vartus buvo skirtas antras vienuolikos metrų baudinys po to, kai Ernestas Šetkus varžovų kontratakoje pargriovė oponentą. J. Ilčičius dar kartą stojo realizuoti smūgio ir vėl tai padarė užtikrintai.

Po kelių minučių Edgaras Jankauskas nusprendė įlieti šviežio kraujo į žaidimą ir į aikštę įleido Luką Spalvį, kuris pakeitė Nerijų Valskį ir tai leido mūsų komandai būti šiek tiek lankstesniems puolime.

68 minutę realiausią progą įmušti turėjo Fedoras Černychas. Jis įsiveržė į baudos aikštelės kraštą ir bandė pasiųsti kamuolį į dešinį vartų kampą, bet Janas Oblakas atrėmė Lietuvos kapitono šūvį. Po minutės L. Spalvis kampinio situacijoje galva smūgiavo į dešinį vartų kampą, bet vartininkas sugavo kamuolį.

Lietuvai visgi nepavyko surasti priešnuodžių varžovų gynybai, o 82 minutę Slovėnija pelnė trečią įvartį rungtynėse. Po gražios kombinacijas Benjaminas Verbičius įsiveržė į baudos aikštelę bei perkėlė kamuolį per E. Šetkų į vartus.

Tiksint paskutinėms minutėms slovėnai užtvirtino savo pergalę ketvirtu įvarčiu, kai Valteris Birsa atliko slalomą tarp Lietuvos gynėjų ir pasiuntė kamuolį į kairįjį vartų kampą.

Rezultatas:

Slovėnija 4 – 0 Lietuva
25′ [1 – 0] J. Ilicič (11 m. baudinys)
61′ [2 – 0] J. Ilicič (11 m. baudinys)
82′ [3 – 0] B. Verbič
90′ [4 – 0] V. Birsa