Neįtikėtiname futbolo trileryje belgai pergalę iškovojo paskutinę mačo akimirką (VIDEO)

Pasaulio futbolo čempionate pirmadienį buvo sužaista dar vieną įspūdinga aštuntfinalio dvikova, kurioje nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis mačo akimirkomis.

Dviejų įvarčių deficitą likus kiek daugiau nei 20 minučių turėję belgai sugebėjo išlyginti rezultatą, o ketvirtą pridėto laiko minutę ir pasiuntė Japoniją į visišką neviltį bei iškovojo įspūdingą pergalę 3:2.

Rungtynių pradžioje vyravo lygus žaidimas, o pirmoji pasižymėti pabandė Japonija, kurios žaidėjo smūgiui pritrūko tikslumo.

Kėlinio viduryje belgai rungtyniavo gerokai aktyviau, o tai leido jiems kurį laiką prispausti varžovus prie jų pačių vartų ir sukurti progų pasižymėti. 25-ąją minutę po Drieso Mertenso skersuoto kamuolio prie pat vartų jis pasiekė Romelu Lukaku, tačiau jam iš karto smūgiuoti nepavyko, o netrukus pavojų neutralizavo Japonijos rinktinės gynėjas.

Po poros minučių iš toli pabandė Edenas Hazardas, bet jo smūgį atlaikė vartininkas, o netrukus sekusį Kevino De Bruyne perdavimą tolimą perdavimą pasiekusiam Vincentui Kompany pataikyti į vartus iš aštraus kampo nepavyko.

Sužaidus kiek daugiau nei pusvalandį japonai buvo suteikę kiek daugiau laisvės E. Hazardui greitoje atakoje, tačiau gynėjai spėjo susigrupuoti ir blokavo jo smūgį.

Kėlinį užbaigė neužtikrintas Thibaut Courtois žaidimas, kai jis nesugebėjo sugauti nestipraus varžovų smūgio ir praleido jį tarp kojų, tačiau jo laimei, kamuolį jis suspėjo sugauti dar prieš jam kertant vartų liniją.

Antrojo kėlinio pradžioje japonai šokiravo belgus: greitos atakos metu Janas Vertonghenas nesugebėjo pasiekti kamuolio, o tuo pasinaudojo Genki Haraguchi, kuris 48-ąją minutę gavęs kamuolį vienas prieš vartininką užtikrintai pasiuntė jį į tolimąjį vartų kampą.

Jau netrukus belgai galėjo rezultatą išlyginti, tačiau E. Hazardo smūgis pataikė į virpstą.

52-ąją minutę belgai suteikė galimybę Takashi Inui atlikti smūgį iš toli, o japonas gautą laisvę pavertė antruoju įvarčiu į Belgijos rinktinės vartus.

Po antrojo praleisto įvarčio belgai kurį laiką atrodė pasimetę ir netiksliai skirstė kamuolius, o varžovų spaudimą jie atnaujino jau sužaidus kiek daugiau nei valandą. 62-ąją minutę R. Lukaku gavo progą smūgiuoti galva iš arti, bet jam pataikyti į vartus nepavyko.

Kur kas sėkmingiau galva po aštuonių minučių smūgiavo J. Vertonghenas, kuris įspūdingai įsuko jį į tolimąjį vartų kampą, taip sušvelnindamas rezultatą bei sugrąžindamas savo rinktinę į kovą.

Gynėjo įvartis sugrąžino jo rinktinės tikėjimą savo jėgomis ir po keitimo į aikštę žengęs Marouane Fellaini 74-ąją minutę taip pat galva nuginklavo varžovų vartininką, o po jo tikslaus smūgio rezultatas tapo lygus – 2:2.

Belgams išlyginus rezultatą ši rinktinė kiek apramino savo žaidimą, o japonai rengdami kontratakas turėjo savo progų, tačiau jiems jų įvarčiais paversti nepavyko. 85-ąją minutę savo meistriškumą jau demonstravo Eiji Kawashima, kuris iš pradžių atrėmė Nacero Chadli, o netrukus ir R. Lukaku smūgius galva.

Prasidėjus pridėtam antrojo kėlinio laikui japonai spaudė belgus ir savo vartus ne kartą nuo įvarčio teko saugoti T. Courtois, tačiau galiausiai po nesėkmingai pakelto kampinio jie buvo nubausti. Belgai surengė įspūdingą kontrataką, kurios metu dar vienas po keitimo į aikštę žengęs žaidėjas – N. Chadli atsidūrė atakos smaigalyje ir tiksliu smūgiu išplėšė savo rinktinei neįtikėtiną pergalę 3:2.