Lietuvos futbolo rinktinė pasiekė lygiąsias Azerbaidžane

Pirmadienį Lietuvos futbolo rinktinė pirmą kartą šiais metais žaidė kontrolines rungtynes. Po intensyvios ir agresyvios kovos, Valdo Urbono auklėtiniai svečiuose lygiosiomis 0:0 sužaidė su Azerbaidžano rinktine.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje įvyko šeši pasikeitimai nuo praėjusių rungtynių su Liuksemburgu. Vartuose savo progos sulaukė Emilijus Zubas, aikštėje nuo pirmų minučių žaidė Mindaugas Palionis, Egidijus Vaitkūnas, Modestas Vorobjovas, Nerijus Valskis bei debiutavęs Paulius Golubickas.

Rungtynėms nebuvo registruoti smulkias traumas patyrę Vaidas Slavickas ir Artūras Žulpa.

9 minutę lietuviai atliko pirmą smūgį į vartus. Kontratakoje P. Golubickas atliko perdavimą prie baudos aikštelės buvusiam Arvydui Novikovui, bet jo nestiprus šūvis nesukėlė didelių problemų vartininkui Salahatui Agayevui.

14 minutę teko pasidarbuoti ir Emilijui Zubui. Jis atrėmė Richardo Almeidos smūgį pažeme.

Po keturių minučių lietuviai sukėlė pavojų varžovų vartams. Fedoras Černcyhas prie baudos aikštelės prieigų surado erdvės smūgiui ir privertė vartininką atremti į kairįjį vartų kampą smūgiuotą kamuolį.

Vėliau Lietuvos komandai teko kurį laiką dažniau gintis prie savų vartų, bet antrojoje kėlinio pusėje V. Urbono auklėtiniai perėmė iniciatyvą ir paspaudė varžovus. Visgi abiejų rinktinių išpuoliai rezultatų nedavė ir į rūbines jos išėjo rezultatui degant švieslentėje degant 0:0.

Po pertraukos Lietuvos rinktinei teko atlaikyti oponentų atakų bangą, bet su tuo lietuvių gynyba susitvarkė sėkmingai. E. Zubą vartuose pakeitusiam Džiugui Bartkui kelis kartus teko gesinti pavojų baudos aikštelėje.

V. Urbonas antrajame kėlinyje leido pasireikšti dar keturiems žaidėjams – Justinui Marazui, Deimantui Petravičiui, Mantui Kukliui, Sauliui Mikoliūnui ir Vytautui Andriuškevičiui.

Rungtynėms einant į pabaigą Lietuvos rinktinė daugiau kontroliavo kamuolį ir kūrybingai rezgė atakas, bet užtikrintų galimybių įmušti neturėjo. Per pridėtą laiką Lietuvos vartams vėl kilo pavojus, bet D. Bartkus puikiai išgelbėjo komandą.

Dvikova baigėsi lygiosiomis 0:0. Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais birželio mėnesį. Europos čempionato atrankoje lietuviai namuose susitiks su Liuksemburgu (birželio 7 d.) ir išvykoje išbandys jėgas su Serbija (birželio 10 d.)