Lietuvos futbolininkai sutriuškinti Kosove

Lietuvos futbolo rinktinė oficialiai pradėjo 2021-ųjų metų sezoną. Vlado Urbano auklėtiniai pirmą kartą istorijoje išvyko rungtyniauti į Kosovą, kur lietuviai išvykos rungtynėse 0:4 patyrė triuškinantį pralaimėjimą.

Rungtynes lietuviai pradėjo aktyviai. Jau šeštąją mačo minutę A.Novikovas smūgiu dešine koja nukreipė kamuolį į vartų pusę, tačiau ten užtikrintai sužaidė Kosovo vartininkas S.Ujkani. Dar po 10-ies minučių F.Černychas turėjo puikią progą išvesti lietuvius į priekį, tačiau puolėjas nesugebėjo atlikti tikslaus smūgio į vartus.

27-ąją minutę A.Zeneli be jokio pasipriešinimo įsiveržė į lietuvių baudos aikštelę ir puikiu smūgiu nuginklavo Lietuvos rinktinės vartininką Švedkauską bei išvedė Kosovo rinktinė į priekį 1:0. Po pelnyto įvarčio Kosovo rinktinė nesustojo ir toliau aktyviai atakavo lietuvių vartus, tačiau ten sėkmingai žaidė vartininkas.

Po ilgosios pertraukos lietuviai sugrįžo užsivedę. Aikštėję pasirodęs Domantas Šimkus ir Tautvydas Eliošius atrodė, kad atnešė naujų vėjų. Antrajame kėlinyje prabėgus vos trims minutėms Fiodoras Černychas atliko pavojingą smūgį, tačiau Kosovo gynėjas blokavo smūgį. Dar po kelių minučių lietuviai greitos atakos metu sukūrė puikią progą, tačiau smūgio į vartų plotą atlikti nepavyko.

63-ąją minutę V.Muriqi įbėgęs į lietuvių baudos aikštelę pašoko aukščiau už visus ir pasiuntė kamuolį į vartų tinklą, taip padidindamas šeimininkų persvarą 2:0. Vis tik, neprabėgus daugiau nei 10 minučių po praleisto įvarčio A.Zeneli dar kartą siunčia kamuolį į lietuvių vartus, o rezultatas 3:0.

Galutinį tašką rungtynėse padėjo B.Halimi, kuris 79-ąją minutę prasiveržė pro tris lietuvius ir pelnė ketvirtąjį komandos įvartį.