Antrasis Čempionų lygos finalo dalyvis – „Liverpool“ klubas

Trečiadienį vakare UEFA Čempionų lygoje paaiškėjo antrasis 2017-18 metų sezono finalo dalyvis.

"Olimpico" stadione kelialapį į Kijevą išsikovojo "Liverpool" futbolininkai. "Roma" turėjo trijų įvarčių deficitą, tačiau nenuleido rankų ir varžovus savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo rezultatu 4-2. "Romėnams" trūko dar vieno įvarčio iki pratęsimo, todėl "Liverpool" bendru rezultatu 7-6 žengė finalo link.

Rungtynės prasidėjo aktyviu futbolu. "Roma", pirmas rungtynes pralaimėjusi rezultatu 2-5, neturėjo kito pasirinkimo kaip tik pulti varžovus, tačiau 9-ąją minutę Radjos Nainggolano šeimininkams kainavo brangiai.

Belgas aikštės viduryje atidavė kamuolį tiesiai varžovams į kojas ir į priekį pasileidęs Roberto Firmino atliko perdavimą Sadio Mane, o šis atsidūręs vienas prieš vartininką tiksliu smūgiu išvedė svečius į priekį.

Šis įvartis psichologiškai paveikė šeimininkams, nes jiems dabar jau reikėjo pelnyti mažiausiai keturis. Vilitys atgijo 15-ąją minutę, kai po Dejano Lovreno bandymo išspirti, kamuolys atsitrenkė į Jameso Milnerio veidą ir atsidūrė vartų tinkle.

"Liverpool" po šio nesėkmingo epizodo nesutriko, o "Roma" ir toliau klydo savo aikštėje. 25-ąją minutę standartinės situacijos metu Edinas Džeko nesėkmingai galva atmušė kamuolį link vartininko ir ten pirmas prišokęs Georginio Wijnaldumas svečiams sugrąžino pranašumą.

Antrajame kėlinyje "Roma" iš kovos nesitraukė – 52-ąją minutę E. Džeko ištaisė savo klaidą ir išlygino rezultatą. Per likusį laiką "raudonieji" daugiau laiko praleido gynyboje – laikas nenumaldomai bėgo, o "Roma" komandai reikėjo dar trijų įvarčių.

86-ąją minutę galiausiai "Roma" pasiekė ir savo trečiąjį įvartį – įspūdingu smūgiu R. Nainggolanas nuo virpsto pasiuntė kamuolį į varžovų vartus.

Romos komandai vis dar reikėjo stebuklo – per likusias septynias minutes pasiekti du įvarčius, kurie išvestų komandas į pratęsimą. Paskutinę rungtynių akimirką Ragnaras Klavanas baudos aikštelėje sužaidė ranka ir į "Liverpool" vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys – R. Nainggolanas realizavo baudinį, tačiau jis šansų daug nesuteikė.

Iki rungtynių pabaigos žaisti buvo likusios vos kelios sekundės, todėl iškart po įžaisto kamuolio buvo paskelbtas galutinis teisėjo švilpukas, kuris skelbė "Liverpool" pralaimėjimą su laiminga pabaiga.

Rungtynėse buvo užfiksuota ir nemažai diskutuotinų sprendimų, kai savo baudos aikštelėje neatsargiai sužaidęs Lorisas Kariusas išvengė raudonos kortelės ar kai Trentas Alexanderas-Arnoldas akivaizdiai išgelbėjo savo komandą nuo įvarčio sužaisdamas ranka. Itin pavojingai savo baudos aikštelėje keletą kartų sužaidė ir "Roma", tačiau visi epizodai praslydo pro teisėjo akis.

"Liverpool", nepaisant patirto pralaimėjimo Romoje, džiaugėsi po 11 metų pertraukos pasiektu Čempionų lygos finalu.

Kijeve gegužės 26-ąją dieną dėl didžiojo turnyro titulo "Liverpool" susigrums su "Real". "Raudonųjų" laukia rimtas išbandymas – Madrido komanda šį turnyrą laimėjo paskutinius du metus.

Rezultatas:

"Roma" 4 – 2 "Liverpool"
(Pirmas mačas: 2-5, galutinis rezultatas: 6-7)
9′ [0 – 1] S. Mane
15′ [1 – 1] J. Milner (į savus vartus)
25′ [1 – 2] G. Wijnaldum
52′ [2 – 2] E. Džeko
86′ [3 – 2] R. Nainggolan
90+3′ [4 – 2] R. Nainggolan (11 m. baudinys)

Startinės sudėtys:

"Roma": Alisson; Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov; Pellegrini, De Rossi, Nainggolan; Schick, Dzeko, El Shaarawy.

"Liverpool": Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Henderson, Milner, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mane.