Nervų karą išgyvenęs „Real“ – trečius metus iš eilės žais Čempionų lygos finale

Antradienį vakare paaiškėjo pirmasis 2017-18 metų sezono UEFA Čempionų lygos finalo dalyvis.

"Santiago Bernabeu" stadione dėl žūtbūtinio mūšio susikovė Madrido "Real" ir Miuncheno "Bayern" futbolininkai. Rungtynių pradžioje įsiveržę bavarai iki pat paskutinės sekundės privertė už galvų susiimti šeimininkų sirgalius, tačiau lygiosios rezultatu 2-2 trečius metus iš eilės išvedė "Real" klubą į finalą.

Pirmoji akistata Miunchene baigėsi svečių pergale rezultatu 2-1, todėl bavarai šiose rungtynėse neturėjo ko prarasti – jiems žūtbūt reikėjo pelnyti bent du įvarčius.

Jau nuo pat rungtynių pradžios "Bayern" primetė savo žaidimo sąlygas ir 3-ąją minutę krito pirmasis rungtynių įvartis. Laiku ir vietoje atsidūręs Joshua Kimmichas vėl nubaudė Keylorą Navasą ir bavarai įgijo taip reikalingą pranašumą.

Tačiau neįkainojamos patirties turintis "Real" nesutriko ir jau 11-ąją minutę rezultatas tapo lygus. Po puikaus Marcelo perdavimo iš krašto Karimas Benzema rado laiko prisitaikyti bavarų baudos aikštelėje ir taikliu smūgiu galva nuliūdino svečius.

Per likusį pirmojo kėlinio laiką "Bayern" dominavo su kamuoliu ir kūrė pavojingas progas, tačiau "Real" daugiau nebeklydo ir komandos į rūbinę žengė pasidalinusios po įvartį.

Antrasis kėlinys svečiams iš Miucheno prasidėjo tiesiog tragiškai – po Corentino Tolisso perdavimo savo baudos aikštelėje suklydęs Svenas Ulreichas praleido kamuolį ir spurtavęs Karimas Benzema visiškai laisvas nukreipė kamuolį į varžovų vartus.

"Bayern" šis įvartis išvedė iš pusiausvyros, tačiau jie tęsė savo darbą. Bavarų galimybes išsigelbėti galėjo visiškai sužlugdyti Cristiano Ronaldo, tačiau portugalas nepasižymėjo iš gana geros pozicijos – jo smūgis vienu lietimu skriejo greta skersinio.

63-ąją minutę viltys pasiekti finalą atgijo – Jamesas Rodriguezas antru bandymu pasiuntė kamuolį į savo buvusios komandos vartus ir rezultatas vėl tapo lygus.

Bavarai trauktis nebeturėjo kur ir kone visą likusį laiką kėlė didelį pavojų šeimininkams. "Real" buvo priverstas daug laiko praleisti savo aikštėje, tačiau ne gynyba, o Keyloras Navasas tapo tikru rungtynių herojumi.

Kostarikietis atrėmė bent keturis puikius varžovų smūgius. Prie pagrindinio laiko buvo pridėtos 5 minutės, todėl rungtynių pabaiga buvo ypač karšta, tačiau varžovų spaudimą atlaikę "Real" vargais ne galais apsigynė ir triumfavo savo sirgalių akivaizdoje.

"Real" komandai ši pergalė buvo istorinė – jis tapo pirmąja Čempionų lygos istorijoje, kuri trečius metus iš eilės žais finale. Madrido vienuolikė šiame turnyre yra tiesiog nesustabdoma – keturi finalai per paskutinius penkis metus ir visi iš jų auksiniai.

Savo ruožtu "Bayern" komandai į finalą nepavyksta prasibrauti jau penktus metus. Paskutinį kartą jie finaliniame turnyro etape žaidė ir laimėjo 2012-13 metų sezone.

Rezultatas:

"Real Madrid" 2 – 2 "Bayern"
(Pirmas mačas: 2-1, galutinis rezultatas: 4-3)
3′ [0 – 1] J. Kimmich
11′ [1 – 1] K. Benzema
46′ [2 – 1] K. Benzema
63′ [2 – 2] J. Rodriguez

Startinės sudėtys:

"Real Madrid": Keylor; Lucas Vazquez, Varane, Ramos, Marcelo; Modrič, Kovačič, Kroos, Asensio; Benzema, Ronaldo.

"Bayern": Ulreich; Kimmich, Süle, Hummels, Alaba; Tolisso, Thiago, Rodriguez; Müller, Ribéry, Lewandowski.