Europos futbolo čempionato atrankos starte – lietuvių nesėkmė

Pokyčių sukrėsta Lietuvos rinktinė penktadienį pradėjo kelionę 2020 metų Europos čempionato atrankoje. Lietuviai varžosi B grupėje, kurioje taip pat žaidžia Portugalija, Ukraina, Liuksemburgas ir Serbija.

Pirmoje dvikovoje Valdo Urbano treniruojamai šalies rinktinei atiteko lengviausias varžovas – Liuksemburgas. Pirmieji į priekį įsiveržę lietuviai egzamino neišlaikė – visą rungtynių laiką solidžiau atrodžiusi Liuksemburgo komanda triumfavo rezultatu 2:1.

Savo aikštėje žaidusi Liuksemburgo rinktinė užtikrintai pradėjo rungtynes – lietuviai su kamuoliu pasireikšti beveik negavo, tačiau per pirmąsias 10 minučių prie Ernesto Šetkaus vartų didelio pavojaus nekilo.

Net ir nedominuodami Lietuvos futbolininkai 14-ąją minutę sugebėjo įgyti pranašumą, kai Saulius Mikoliūnas kairiajame krašte perėmė kamuolį ir jį perdavė į baudos aikštelę įkirtusiam Fedorui Černychui, o šis klastingu smūgiu išvedė lietuvius į priekį.

Netikėtai įsiveržusi Lietuvos rinktinė nusprendė nekeisti žaidimo plano ir toliau atsimušinėjo gynyboje. Iš esmės šis planas veikė, tačiau prieš pat pertrauką rinktinei buvo suduotas skaudus smūgis – Liuksemburgas puikios atakos metu išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje vaizdas nepasikeitė – Liuksemburgas toliau dominavo su kamuoliu. Jokių rizikingų sprendimų puolime nepriėmę lietuviai 55-ąją minutę antrą kartą šiose rungtynėse traukė kamuolį iš savo vartų.

Kiek vėliau pavojingus smūgius atliko Saulius Mikoliūnas ir Linas Klimavičius, tačiau varžovų vartininkas su savo užduotimis tvarkėsi idealiai.

Per likusį laiką padirbėti dar teko E. Šetkui – vartų sargui bent kelis kartus teko reaguoti į varžovų smūgius. Galiausiai rezultatas nepasikeitė ir Lietuvos rinktinę atranką į Europos čempionatą pradėjo pralaimėjimu.

Šiame rinktinių cikle lietuviai atrankos rungtynių nebežais – pirmadienį jų lauks draugiška akistata su Azerbaidžanu.

Rezultatas:

Liuksemburgas 2 – 1 Lietuva
14′ [0 – 1] F. Černych
45′ [1 – 1] L. Martins
55′ [2 – 1] G. Rodrigues