E. Cavani dublis eliminavo Europos čempionus iš tolimesnių kovų

Sočyje 21 valandą įvyko antrasis pasaulio čempionato aštuntfinalio susitikimas. Dėl vietos žaisti kitame etape kovojo Urugvajaus ir Portugalijos rinktinės. Itin kovingoje akistatoje Urugvajus išsiuntė namo Europos čempionus – jie triumfavo rezultatu 2-1.

5-ąją minutę buvo atliktas pirmas smūgis į vartų plotą – gana aktyviai rungtynes pradėję portugalai leido Cristiano Ronaldo atlikti smūgį iš už baudos aikštelės ribų.

Portugalų nelaimei, jau vos už kelių momentų Urugvajus surezgė pirmą rimtą progą ir įgijo pranašumą – po puikaus Luiso Suarezo perdavimo į baudos aikštelę be priežiūros įkirtęs Edinsonas Cavani galva nukreipė kamuolį į portugalų vartus.

21-ąją minutę dar vieną pavojingą progą sukūrė Urugvajaus futbolininkai – Luisas Suarezas baudos smūgiu grasino Rui Patricio vartams, tačiau portugalas užtikrintai sureagavo į puolėjo mėginimą.

Portugalams kurti savo progas sekėsi sunkiai – Urugvajus savo darbą gynyboje atliko pavyzdingai ir nesuteikė jokių šansų varžovams. Po pirmojo kėlinio rezultatas liko 1:0.

Antrąjį kėlinį portugalai praėjo kur kas aktyviau, o 55-ąją minutę galiausiai pirmą kartą šiais metais pralaužė Urugvajaus gynybą – po įžaisto kampinio Pepe iššoko aukščiau už kitus ir galiausiai išlygino rezultatą.

Ilgai portugalų triumfas neužsitęsė – 62-ąją minutę E. Cavani sulaukė dar vienos varžovų dovanos ir meistrišku smūgiu iš maždaug 18 metrų antrą kartą šioje dvikovoje kamuolį pasiuntė į Rui Patricio vartus.

Po praleisto įvarčio Urugvajus atsitraukė į gynybą – portugalai dominavo su kamuoliu, žaidė abejais kraštais, tačiau pralaužti puikiai sustyguotą Pietų Amerikos komandos gynybą antrą kartą taip lengva nebuvo.

Rungtynių pabaigoje visa Portugalijos komanda perėjo į varžovų aikštės pusę, tačiau išsigelbėti Europos čempionams nepavyko.

Urugvajus ketvirtfinalyje susikaus su Prancūzijos rinktine.