Čempionų lygos magija: "Tottenham" paskutinėmis sekundėmis iš "Ajax" atėmė kelialapį į finalą (VIDEO)

Twitter nuotr.
2019-05-08 21:00 extra77

Trečiadienį vakare UEFA Čempionų lygoje baigėsi dar vienas magiškas pusfinalis. Amsterdame buvo įteiktas antrasis bilietas į 2018-19 metų sezono finalą.

Po pirmojo kėlinio bendroje serijoje trijų įvarčių persvarą turėjęs Amsterdamo "Ajax" kelialapį į finalą išleido iki rungtynių pabaigos likus vos kelioms sekundėms. Antrajame kėlinyje tris įvarčius šeimininkams atrašęs Londono "Tottenham" pirmą kartą savo klubo istorijoje pateko į Čempionų lygos finalą.

Rungtynės Amsterdame, kaip ir pirmajame mače Londone, "Tottenham" komandai prasidėjo tragiškai – jau 5-ąją minutę po kampinio galingą smūgį galva atlikęs Matthijsas de Ligtas išvedė "Ajax" į priekį.

Šeimininkams tai buvo idealus startas – "Spurs" komandai jau reikėjo mušti bent du įvarčius. Jau kitos atakos metu "Tottenham" galėjo išlyginti rezultatą, kai perdavimą atlikti bandęs Heungas-minas Sonas sudrebino varžovų vartų konstrukciją.

Vėliau progų sumažėjo, tačiau pats žaidimo ritmas nekrito. Pačioje pirmojo kėlinio pradžioje pavojingais smūgiais "Ajax" vartininką paplušėti privertė H-M. Sonas ir Christianas Eriksenas.

30-ąją minutę padidinti šeimininkų pranašumą galėjo Dušanas Tadičius, kuris spurtuodamas kraštu atliko smūgį visai šalia Hugo Lloriso ginamų vartų. Visgi "Ajax" už penkių minučių dar vieną progą galiausiai pavertė antruoju įvarčiu – po to pačio D. Tadičiaus perdavimo puikų smūgį baudos aikštelėje atlikęs Hakimas Ziyechas nuginklavo H. Llorisą ir, atrodė, padėjo galutinį tašką šiame pusfinalyje.

Komandos į rūbinę nužygiavo rezultatui esant 2:0, kas reiškė, kad "Tottenham" ekipai antrajame kėlinyje reikės bent trijų įvarčių. Atrodė, kad tai itin nereali užduotis, tačiau "Liverpool" klubo įkvėptas "Tottenham" dar kartą įrodė, kad rungtynės nesibaigia iki paskutinio teisėjo švilpuko.

Antrasis kėlinys svečiams iš Londono prasidėjo tiesiog įspūdingai – 55-ąją minutę Lucas Moura po Dele Alli reido pasiėmė kamuolį ir sušvelnino atsilikimą, o lyg to būtų negana, už keturių minučių, pasinaudojęs sumaištimi varžovų baudos aikštelėje, atstatė lygybę.

"Tottenham" vos per keturias minutes ne tik sugebėjo grįžti į rungtynes, bet ir per įvartį priartėti prie patekimo į finalą.

Po sensacingos "Spurs" atkarpos "Ajax" bandė atsigriebti ir per likusį pagrindinį laiką susikūrė bent dvi nuostabias progas įmušti trečiąjį įvartį, tačiau "Tottenham" komandą gelbėjo ir vartų konstrukcija, ir nusimušęs varžovų taikiklis, ypač H. Ziyecho.

Ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui, teisėjas nusprendė pridėti penkias minutes, kurios katastrofiškai susiklostė "Ajax" komandai. Prieš tai Janas Vertonghenas iš gana dėkingos situacijos smūgiu galva sudrebino skersinį, tačiau ši gynėjo proga nebuvo vienintelė, kurią per likusį laiką susikūrė "Tottenham".

Ištiksėjus visoms penkioms minutėms, "Tottenham" jau buvo šalia varžovų baudos aikštelės – netikėtai po Dele Alli perdavimo erdvės varžovų gynybos linijoje suradęs L. Moura tiksliu smūgiu pražudė "Ajax" komandą, kuri po epizodo krito ant žemės, o visa "Tottenham" ekipa pasinėrė į euforiją.

L. Moura vakarą Amsterdame užbaigė "hat-tricku" ir kelialapiu į išsvajotą Čempionų lygos finalą. Jame birželio 1 dieną "Spurs" varžysis prieš kitą Anglijos komandą – "Liverpool".

Rezultatas:

"Ajax" 2 - 3 "Tottenham"
(Pirmas mačas: 1-0, galutinis rezultatas: 3-3)
5' [1 - 0] M. de Ligt
35' [2 - 0] H. Ziyech
55' [2 - 1] L. Moura
59' [2 - 2] L. Moura
90+6' [2 - 3] L. Moura
(Komentarai rašomi puslapio svečių Intensedebate platformoje. Įžeidžiančius ir draudžiamus komentarus periodiškai šaliname. Praneškite raportais apie pažeidimus, pašalinsime per 7d.)

...