Čempionų lygos grupių etapo finiše – dramatiška kova Amsterdame ir netikėtos favoritų nesėkmės (VIDEO)

19 val. 55 min. UEFA Čempionų lygos G grupėje buvo sužaistos paskutinės dvi grupių etapo rungtynės, kuriose buvo užfiksuota didžiulė sensacija.

"Santiago Bernabeu" stadione revanšo prieš Maskvos CSKA siekęs Madrido "Real" buvo pasiųstas į tikrą nokdauną. Jaunimu pasitikėjęs Santiago Solari patyrė antrąjį pralaimėjimą vadovaudamas pagrindinei komandai – CSKA šeimininkus sutriuškino rezultatu 3:0.

"Real" rungtynes pradėjo gerai ir susikūrė užtektinai progų, kad įmuštų bent du įvarčius, tačiau sėkmingai apsigynę CSKA futbolininkai kontratakose užklupo visiškai nepasiruošusį "Real".

37-ąją minutę į Thibaut Courtois vartus tiksliai smūgiavo ir svečius į priekį išvedė Fiodoras Čalovas. Lyg to būtų negana, CSKA po šešių minučių į Europos čempionų vartus įsūdė dar vieną įvartį.

Antrajame kėlinyje "baltieji" prieš sutankintą CSKA gynybą nieko padaryti negalėjo, o paskutinę vyšnaitę ant torto 73-ąją minutę uždėjo Arnoras Sigurdssonas, pasiuntęs "Real" į gilų nokdauną.

Be tokių žaidėjų kaip Sergio Ramoso, Raphaelio Varane ir Luka Modričiaus vertęsis "Real" šias rungtynes norės pamiršti kuo greičiau, tačiau jos reikšmės jokios nebeturėjo – "Real" jau prieš šį turą buvo užsitikrinęs pirmąją vietą.

Kitose rungtynėse skaudų smūgį gavo kitas būsimas aštuntfinalio dalyvis – "Roma" išvykoje nusileido Pilzeno "Viktoria", kuri ir liko trečioje pozicijoje.

Čekai 62-ąją minutę įsiveržė į priekį, tačiau jau netrukus Cengizas Underis išlygino rezultatą. Visgi jau 72-ąją minutę "Viktoria" susigrąžino įvarčio pranašumą ir šventė pergalę rezultatu 2:1.

G grupė

"Real Madrid" 0 – 3 CSKA
37′ [0 – 1] F. Čalov
43′ [0 – 2] G. Schennikov
73′ [0 – 3] A. Sigurdsson

"Viktoria" 2 – 1 "Roma"
62′ [1 – 0] J. Kovarik
68′ [1 – 1] C. Under
72′ [2 – 1] T. Chory
90+2′ L. Pellegrini ("Roma") pašalintas iš aikštės

Trečiadienį 22 valandą UEFA Čempionų lygoje finišavo šio sezono grupių etapas. E, F ir H grupėse buvo sužaistos paskutinės šešerios rungtynės.

Neįtikėtina drama užfiksuota Amsterdame, kur sprendėsi E grupės nugalėtojas. Šiose rungtynėse futbolo sirgaliai pamatė beveik viską – įvarčius, dramą ir raudonas korteles. Po atkaklios ir įnirtingos kovos susitikimas baigėsi lygiosiomis 3:3, kurios tenkino svečius iš Miuncheno – "Bayern" futbolininkus.

Jau 13-ąją minutę Robertas Lewandowskis nudžiugino svečių komandos sirgalius pasižymėjęs po Serge'o Gnabry perdavimo. Pirmasis kėlinys ties tuo ir baigėsi, tačiau visas veiksmas persikėlė į kitas 45 minutes.

61-ąją minutę Dušanas Tadičius išlygino rezultatą ir grąžino "Ajax" į kovą, tačiau vos po šešių minučių vienas iš "Ajax" gynėjų gavo raudoną kortelę. Atrodė, kad ties tuo ir baigsis "Ajax" viltys iškovoti pirmąją vietą, tačiau varžovų gretose įvyko analogiška situacija – Thomas Mulleris už karatę veiksmą, kai varžovui batelių grifais pataikė į galvą, buvo pašalintas iš aikštės.

Jėgos vėl išsilygino , o "Ajax" 82-ąją minutę dar sulaukė ir auksinės galimybės – į "Bayern" vartus buvo paskritas 11 metrų baudinys. Jį sėkmingai realizavęs D. Tadičius priartino "Ajax" prie tikslo įgyvendinimo, tačiau bavarai dar baltos vėliavos nekėlė.

87-ąją minutę vėl pasikartojo raudonų kortelių scenarijus – sulaukus 11 m. baudinio vienoje aikštės pusėje, prasižengta buvo ir kitoje. Roberas Lewandowskis šio šanso vėjais nepaleido ir vėl grąžino lygybę.

90-ąją minutę Kinsley Comanas nuostabiu smūgiu dar ir išvedė "Bayern" ekipą į priekį, tačiau "Ajax" surado atsakymą ir į šį varžovų išpuolį – penktąją pridėto laiko minutę Nicolas Tagliafico ištaisė savo klaidą už baudinį ir išlygino rezultatą.

Visgi ties tuo rungtynės ir baigėsi, o lygiąsias iškovojęs "Bayern" užėmė pirmąją poziciją.

Kitos šios grupės rungtynės baigėsi "Benfica" pergale prieš Atėnų AEK. Portugalai žais UEFA Europos lygoje.

F grupėje Leroy'aus Sane dublis atvedė "Manchester City" į pergalę prieš "Hoffenheim". Kitose šios grupės rungtynėse Donecko "Šachtar" neįveikė "Lyon" ekipos ir neišstūmė jos iš antrosios pozicijos.

H grupėje paskutinės rungtynės nesėkmingai susiklostė abiem grupės lyderiams – "Manchester United" patyrė nesėkmę Valensijoje, o Turino "Juventus" netikėtai nusileido "Young Boys" vienuolikei. Abu lyderiai nusileido identišku rezultatu – 1:2.

"Juventus" paskutinę mačo akimirką dar galėjo išplėšti lygiąsias, tačiau Paulo Dybalos įvartis nebuvo įrašytas dėl nuošalėje pasilikusio Cristiano Ronaldo.

"Juventus" grupėje užėmė pirmąją vietą, o "Man Utd" liko už italų nugaros.

Čempionų lygos aštuntfinalio burtai bus ištraukti ateinantį pirmadienį. Turnyre liko 16 stipriausių Europos komandų.

Rezultatai:

E grupė

"Ajax" 3 – 3 "Bayern"
13′ [0 – 1] R. Lewandowski
61′ [1 – 1] D. Tadič
81′ [2 – 1] D. Tadič (11 m. baudinys)
86′ [2 – 2] R. Lewandowski (11 m. baudinys)
90′ [2 – 3] K. Coman
90+5′ [3 – 3] N. Tagliafico
67′ M. Wober ("Ajax") pašalintas iš aikštės
75′ T. Muller ("Bayern") pašalintas iš aikštės

"Benfica" 1 – 0 AEK
88′ [1 – 0] A. Grimaldo
87′ K. Galanopoulos (AEK) pašalintas iš aikštės

F grupė

"Man City" 2 – 1 "Hoffenheim"
16′ [0 – 1] A. Kramarič (11 m. baudinys)
45′ [1 – 1] L. Sane
61′ [2 – 1] L. Sane

"Šachtar" 1 – 1 "Lyon"
22′ [1 – 0] J. Moraes
65′ [1 – 1] N. Fekir

H grupė

"Valencia" 2 – 1 "Man Utd"
17′ [1 – 0] C. Soler
47′ [2 – 0] P. Jones (11 m. baudinys)
87′ [2 – 1] M. Rashford

"Young Boys" 2 – 1 "Juventus"
30′ [1 – 0] G. Hoarau (11 m. baudinys)
68′ [2 – 0] G. Hoarau
80′ [2 – 1] P. Dybala